Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

LATO W TEATRZE + 2017

W tym roku już po raz piąty organizujemy letnie warsztaty włączające w ramach programu LATO W TEATRZE!
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku
od 8 do 12 lat do wspólnej zabawy.

Od 3 do 15 lipca spotkamy się z uczestnikami w różnym wieku i z różnych szkół. Będziemy wspólnie badać, czym jest muzyka, dźwięk, a nawet rozmowa i zastanowimy się, czy możemy ich doświadczać inaczej, niż za pomocą uszu. Spróbujemy eksperymentować w obszarze teatru i dramaturgii, zdarzeń dźwiękowych, multimediów oraz kampanii społecznej. Nauczymy się nawet kilku zwrotów w języku migowym! A na koniec przygotujemy o tym przedstawienie.

W teatrze chcemy nie tylko oglądać, ale również samodzielnie tworzyć: zarówno własne dzieła sztuki, jak nowe relacje: w zespole uczestników, pomiędzy sceną a widownią, w naszym najbliższym otoczeniu. Poprzez sztukę opowiemy o sprawach, które są dla nas ważne, podkreślimy wyjątkowość każdego z uczestników. Wyjdziemy poza oficjalne kanony, pokażemy barwny obraz otaczającej rzeczywistości. Zastanowimy się nad osobami słabiej obecnymi w kulturze oraz nad tym, czy teatr może zmieniać świat!

Udział w warsztatach jest nieodpłatny.

Do udziału w warsztatach szczególnie zachęcamy dzieci z niepełnosprawnością słuchu.

Chętnych do udziału w warsztatach zapraszamy do stworzenia własnego pamiętnika.
Opiszcie w nim, jak na co dzień doświadczacie muzyki lub dźwięków otoczenia. Ale nie tak zwyczajnie, słuchając radia albo ulubionego zespołu. Może ostatnio dotykaliście instrumentu muzycznego, który delikatnie drgał, gdy ktoś na nim grał? Albo zauważyliście rytm w ułożeniu płytek chodnikowych lub pasów na przejściu dla pieszych? A może tańczyliście boso na podłodze, na której stał duży głośnik?
Znajdźcie swój własny sposób i opowiedzcie o nim!
Wasz pamiętnik może być długi albo skupiony na jednym tylko dniu. Możecie w nim pisać lub tworzyć w dowolnej technice plastycznej – sięgnijcie po swoją ulubioną. Wszystko zależy od Was!

WSZYSTKIE PRACE POWINNY ZOSTAĆ OPISANE WEDŁUG WZORU:
  • imię i nazwisko uczestnika:
  • wiek uczestnika:
  • telefon kontaktowy rodzica / opiekuna:
  • e-mail rodzica / opiekuna:

Na zgłoszenia (zawierające zgodę na uczestnictwo w warsztatach i podpisany Regulamin) czekamy do 7 czerwca 2017 r. do godz. 15.00 pod adresem:
Wrocławski Teatr Lalek
pl. Teatralny 4
50-051 Wrocław
z dopiskiem: „Lato w Teatrze”

Lista uczestników warsztatów zostanie opublikowana na stronie internetowej Teatru do dnia 14 czerwca 2017.

Wszelkich informacji dotyczących warsztatów udziela Marta Kurowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zapraszamy również do polubienia nas na Facebooku: www.facebook.com/LatoWTeatrzeWroclaw .

PLIKI DO POBRANIA:
ZGODA NA UCZESTNICTWO
REGULAMIN

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowegowww.facebook.com/instytutteatralny