main_1.png

Lato w Teatrze 2018

OGRÓD. PRZESTRZEŃ WSPÓLNA - to nieodpłatne integracyjne warsztaty teatralne odbywające się w ramach programu Lato w Teatrze+. Współorganizatorem tegorocznej edycji jest Wrocławski Teatr Pantomimy. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 9-12 lat.

W ciągu dwóch tygodni między 25.06-7.07.2018 uczestnicy pod opieką artystów i pedagogów wezmą udział w zajęciach ruchowo-pantomimicznych, teatralnych, plastyczno-scenograficznych i ogrodniczych, których tematem będzie OGRÓD. Zajęcia będą się odbywać głównie w plenerze. Towarzyszyć im będą wycieczki do miejskich enklaw zieleni. Efektem działań będzie pokaz finałowy – performans ŚWIĘTO OGRODU w dniu 7.07 - 12:00 i 14:00 w Ogrodzie Staromiejskim.

W trakcie warsztatów będziemy: skakać, tańczyć i bawić się w plenerze. Zrobimy doniczki, grządki i pływające ogrody. Wspólnie zastanowimy się, po co w ogóle nam ogrody w mieście, czy każdy może mieć swój własny ogród i jak to zrobić. Poszukamy także ogrodów w nas samych i pomyślimy, jak możemy je pielęgnować.

Z największą radością przedstawiamy listę tegorocznych uczestników LATA W TEATRZE! Wszystkim dzieciom bardzo dziękujemy za złożone prace: piękne, oryginalne i przede wszystkim niezwykle interesujące.

 1. Aleksandra Brycka
 2. Konstanty Brzeski
 3. Maksymilian Cieśla
 4. Ambra Della Rosa
 5. Patrycja Drozda
 6. Paweł Hochór
 7. Alicja Kociołek
 8. Maja Kołkowska
 9. Jagoda Kowal
 10. Kalina Kowal
 11. Miłosz Krukowski
 12. Sylwia Kurylak
 13. Kornelia Lejk
 14. Natalia Lisicka
 15. Sebastian Minartowicz
 16. Wiktoria Nowak
 17. Urszula Oleksy
 18. Mateusz Porębski
 19. Zuzanna Sajenko
 20. Wiktor Stachowiak
 21. Kacper Stachowiak
 22. Zofia Urbaniak
 23. Oliwia Werbicka
 24. Jan Zalewski
 25. Helena Zalewska

Osoby, które nie dostarczyły do Teatru oryginałów podpisanych dokumentów proszone są o doniesienie ich na spotkanie organizacyjne - 20.06.2018 (środa) godz. 16:30 - Sala Kolumnowa WTL (parter).

Agnieszka Charkot - prowadząca warsztaty ruchowo-pantomimiczne.

 agnieszka chartkotfot. Kornelia Głowacka-Wolf

Aktorka, sekretarz literacka i kierownik promocji Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, spec. Teatrologia, pedagog teatru w WTP, autorka i koordynatorka ministerialnych programów edukacyjnych. Prowadzi warsztaty teatralne: Czy wiesz, kim był Henryk Tomaszewski?(NCK),Szkoła w mieście (projekt Wydziału Edukacji UM Wrocławia), Lekcja teatralna warsztaty do spektakl WTP), Akcja:EDUKACJA-międzypokoleniowe warsztaty pantomimy(MKiDN),zarządzania wydarzeniami kulturalnymi. Współpracuje ze świetlicami środowiskowymi(zajęcia teatralne dla dzieci). W 2012 odbyła szkolenie z pedagogiki teatralnej w IT. Realizowała projekty ESK Wrocław 2016:zajęcia teatralne, produkcja i pokazy spektakli z amatorami-program Mikrogranty. Autorka 1. w Polsce interaktywnej książki o pantomimie dla dzieci. Współzałożycielka kolektywu Novy Ruch Teatr( laureat plebiscytu 30 Kreatywnych Wrocławia). W Pracowni Komuny Paryskiej 45 pracuje ze społecznościom terenów objętych rewitalizacją.


Piotr Soroka - prowadzący warsztaty ruchowo-pantomimiczne.

Piotr Sorokafot. Grzegorz Stadnik

Twórca ruchu scenicznego, animator kultury. Ukończył Uniwersytet Zielonogórski, otrzymał dyplom w Artystycznej Alternatywie Art Studio w Krakowie. Stypendysta Prezydenta Zielonej Góry, Fundacji Rozwoju Tańca–EFERTE oraz Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki-Artbale. Współzałożyciel kolektywu Novy Ruch Teatr ( Laureat plebiscytu 30 Kreatywnych Wrocławia). Realizował i koordynował autorskie projekty edukacyjno-społeczne: Krzywa Bajka (pr. Dom Kultury+Inicjatywy Społ.), Dobry wieczór na Bielanach(pr. Mikrowsparcie), Dziejemy się! (pr. Czytanie miasta) we współpracy z ESK Wrocław 2016. Pracuje we Wrocławskim Teatrze Pantomimy, w którym realizuje projekty edu. i teatralne: Teatr Polska, Scena dla Tańca, Akcja: EDUKACJA. Choreograf w Teatrze Andersena, Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze, AST we Wrocławiu, Teatrze Pinokio i Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu. W Pracowni Komuny Paryskiej 45 pracuje ze społ. terenów objętych rewitalizacją.

 

Kamila Kamińska - prowadząca warsztaty site-specific.

Kamila Kaminska

Zajmuje się pedagogiką miasta, szczególnie rewitalizacją i streetworkingiem. Dr nauk hum.;od 2005 adiunkt w Inst. Pedagogiki UWr.Członkini krajowych i międzynarodowych organizacji naukowych. Zasiada w zarządzie Sieci Uniwersytetów ESK, ekspertka ESK Wrocław 2016. Autorka publikacji i projektów naukowych, społ., komercjalizujących wiedzę. Praca w centrum na linii pokojowej w Belfaście nauczyła ją szukać w tekście ulicy szansy na dialog międzykulturowy, w przestrzeniach wykluczonych: na zmianę społeczną. Bada miasto i jego dynamikę, publikuje i wykłada, ale uważa się za praktyka. Dzięki niej w Kinie NH działa Wózkownia, Uniwersytet jest przyjazny rodzicom przez akcję Mama na studiach, a na Dolnym Śl. funkcjonują Wiejskie muzea dziecięce czy Otwarte szuflady pamięci. Prezeska i pomysłodawczyni Stow. Edukacji Krytycznej. Kieruje Centrum Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Wrocławia.

W 2017 wyróżniona w plebiscycie 30 Kreatywnych Wrocławia.

 

Katarzyna Krajewska - prowadząca warsztaty pedagogiczno-teatralne.

Katarzyna Krajewska

Sekretarz literacka i kier. Pracowni Pedagogiki Teatru Wrocławskiego Teatru Lalek, od 2016 r. studiuje podyplomowo pedagogikę teatru na Uniwersytecie Warszawskim. Historyczka literatury, doktor nauk humanistycznych, redaktorka wyd. naukowych i beletrystycznych (Opowieści nie z tego miasta. Baśnie wrocławskich dzieci, Przejście w ramach programu MOSTY ESK 2016; Nasze pierwsze 70 lat. Rozmowy na jubileusz Wrocławskiego Teatru Lalek; Zrób sobie teatr. Zabawy domowe). W latach 2005-2013 prowadziła w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr zajęcia poświęcone literaturze, kulturze i mediom. Autorka koncepcji i koordynatorka projektów eduk. w WTL: Inni, czyli wszyscy w ramach programu LwT 2015, Literatura w pieluchach-warsztaty teatralno-muzyczne inspirowane literaturą dla najnajmłodszych-2015, Zrób sobie teatr-warsztaty teatru formy-2016 (MKiDN) oraz Zrób sobie świat-2018.

Elżbieta Huculak - prowadząca warsztaty scenograficzne.

Elżbieta Huculak

Skończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, później Etnologię i Antropologię Kulturową na Uniwersytecie Wrocławskim. W czasie studiów zajmowała się sztuką naiwną i Art brut, pracując z artystami naiwnymi. Od 11 lat pracuje w Biurze Obsługi Widza we Wrocławskim Teatrze Lalek, w którym jest odpowiedzialna za rozwój widowni i bezpośredni kontakt z widzem. Od kilku lat prowadzi warsztaty teatralne i pedagogiczno-teatralne w ramach projektu miejskiego „Szkoła w mieście”. Od stycznia 2018 roku uczestniczy w Szkole Pedagogów Teatru – projekcie Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie.

Sztuki plastyczne są jej pasją także prywatnie, wraz ze swoim 10-letnim synem eksploruje wszystkie dostępne muzea i wystawy.

wtl_logo.png
it_logo.png
eteatr_logo.png
pantomima_logo.png

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatru. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 11. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski – 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 5 ośrodkom.

W tym roku udział w Lecie w teatrze weźmie ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej o programie na:
www.latowteatrze.pl
www.facebook.com/programLatowteatrze

LATO W TEATRZE 2018 organizują:

w ramach modułu LATO W TEATRZE+
Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy + Gryfiński Dom Kultury,
Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie + Miejski Ośrodek Kultury w Policach,
Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach + Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach, Teatr Zagłębia w Sosnowcu + Miejski Klub Maczki,
Wrocławski Teatr Lalek + Wrocławski Teatr Pantomimy im. H. Tomaszewskiego

w ramach modułu LATO W TEATRZE
Centrum Kultury Gminy Jabłonna, Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice, Europejskie
Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Fundacja Bieszczadzka (Ustrzyki Dolne), Fundacja CircArt (Chełmża), Fundacja Da Radę (Nysa), Fundacja MUCHA (Rumia), Fundacja PRO FUTURO (Sułkowice), Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca (Białystok), Fundacja Szafa Gra (Ornontowice), Fundacja Sztuki „JAW DIKH” (Czarna Góra), Fundacja t: (Wałbrzych), Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie, Gminny Ośrodek Kultury w Górznie, Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie z/s w Wojcieszycach, Gminny Ośrodek Kultury w Krzywem, Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu, Grupa Inicjatywna Baranówko (Baranówko), Małopolski Instytut Teatralny (Gmina Wielka Wieś), Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie, Stowarzyszenie Calos Cagathos (Zambski Kościelne), Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego (Cieszyn), Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Tartak (Sejny), Stowarzyszenie K.O.T. (Wojnowice), Stowarzyszenie Promocji Artystycznej (Solniki), Stowarzyszenie Teatr Krzyk (Maszewo), Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum" w Katowicach, Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatr Polski w Poznaniu, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatr Polski w Poznaniu, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu.

wrocławski teatr lalek
pl. Teatralny 4, 50-051 Wrocław
T: 71 335 49 01, F: 71 335 49 05
sekretariat@teatrlalek.wroclaw.pl

www.teatrlalek.wroclaw.pl

bip.png

Rejestr Instytucji Kultury
Miasta Wrocławia RIK nr.: 21/94
NIP 896-000-53-25, REGON 000278936
Nr konta bankowego:
PL 59 1020 5226 0000 6702 0416 3077

urban_card_new2.png

biuro organizacji widowni:
T: 71 335 49 11, 71 335 49 12
F: 71 335 49 13

widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

partnerzy_2017.png