W tym roku już po raz piąty organizujemy letnie warsztaty włączające w ramach programu LATO W TEATRZE!
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku
od 8 do 12 lat do wspólnej zabawy.

Od 3 do 15 lipca spotkamy się z uczestnikami w różnym wieku i z różnych szkół. Będziemy wspólnie badać, czym jest muzyka, dźwięk, a nawet rozmowa i zastanowimy się, czy możemy ich doświadczać inaczej, niż za pomocą uszu. Spróbujemy eksperymentować w obszarze teatru i dramaturgii, zdarzeń dźwiękowych, multimediów oraz kampanii społecznej. Nauczymy się nawet kilku zwrotów w języku migowym! A na koniec przygotujemy o tym przedstawienie.

W teatrze chcemy nie tylko oglądać, ale również samodzielnie tworzyć: zarówno własne dzieła sztuki, jak nowe relacje: w zespole uczestników, pomiędzy sceną a widownią, w naszym najbliższym otoczeniu. Poprzez sztukę opowiemy o sprawach, które są dla nas ważne, podkreślimy wyjątkowość każdego z uczestników. Wyjdziemy poza oficjalne kanony, pokażemy barwny obraz otaczającej rzeczywistości. Zastanowimy się nad osobami słabiej obecnymi w kulturze oraz nad tym, czy teatr może zmieniać świat!

Udział w warsztatach jest nieodpłatny.

Do udziału w warsztatach szczególnie zachęcamy dzieci z niepełnosprawnością słuchu.

Wszelkich informacji dotyczących warsztatów udziela Marta Kurowska marta.kurowska@teatrlalek.wroclaw.pl

Zapraszamy również do polubienia nas na Facebooku: www.facebook.com/LatoWTeatrzeWroclaw .

PLIKI DO POBRANIA:
ZGODA NA UCZESTNICTWO
REGULAMIN

 


Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

www.facebook.com/instytutteatralny

Marta Kurowska – koordynatorka projektu; współautorka koncepcji merytorycznej i prowadząca warsztaty
Teatrolożka, dramaturżka, krytyczka, pedagożka teatru. Absolwentka dramatologii UJ oraz dramaturgii w IT. Była stypendystką Uniwersytetu Wiedeńskiego na kierunku Wiedza o Teatrze, Filmie i Mediach. Autorka publikacji z dziedziny teatru i dramatu współczesnego (po polsku ukazywały się m.in. w „Didaskaliach” i „Dialogu”), redaktorka programów teatralnych. W latach 2005-2009 współorganizatorka i uczestniczka konferencji FIRT/IFTR (International Federation for Theatre Research), od 2012 roku członkini East European Performing Arts Platform. Inicjatorka, kuratorka i prowadząca działania edukacyjne we Wrocławskim Teatrze Lalek. Uczestniczka Warszawskiego Obozu Teatralnego (2011) oraz warsztatów organizowanych przez Fundację Kultury bez Barier (2014), ukończyła II edycję Szkoły Pedagogów Teatru (2014). W ramach programu Lato w Teatrze koordynowała oraz zrealizowała spektakle po÷MOCNI i MiasToMy oraz (w ramach programu Lato w Teatrze +) instalację sensoryczną LABIRYNT, przygotowaną w ramach warsztatów włączających z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną. Współpracuje z Fundacją LALE.Teatr jako autorka scenariusza I Przeglądu Zdarzeń Międzypokoleniowych i współautorka projektu Piaskownica. Koordynatorka objazdów i prowadząca warsztaty w ramach programu Teatr Polska (Wrocławski Teatr Lalek 2013, Fundacja LALE.Teatr 2016), umożliwiającego prezentację spektakli oraz edukację teatralną w małych ośrodkach, mających utrudniony dostęp do kultury. Współautorka projektu MOST[l]Y – cyklu działań artystycznych, realizowanych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 z dziećmi i młodzieżą z pieczy zastępczej. Współautorka i prowadząca integracyjne warsztaty sensualne o sztuce DZYŃ!, adresowane do dzieci z niepełnosprawnością wzroku lub słuchu (Wrocławski Teatr Lalek 2016). Współautorka i współprowadząca Pracowni działań włączających Teatr otwarty! (Wrocławski Teatr Lalek 2017).

Grzegorz Mazoń – współautor koncepcji merytorycznej i prowadzący warsztaty
Absolwent Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu. Od 2008 roku aktor  Wrocławskiego Teatru Lalek, autor muzyki do licznych spektakli teatralnych (m.in. "SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie" w reż. Jakuba Krofty laureat I miejsca Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w 2014 r.; "Czekając na Otella" w reż. Jana Naturskiego wyróżniony podczas 36. PPA i laureat II nagrody festiwalu SzekspirOFF, "Klaus der Grosse" w reż. Maćko Prusaka, "Piekło-niebo" w reż. Jakuba Krofty i in.) oraz filmów niezależnych. Dwukrotnie (2010 i 2015) nominowany do nagrody Gazety Wyborczej WARTO w kategorii Teatr. Nominowany do nagrody Najlepszy Aktor na Roma Teatro Festival w Rzymie. Laureat nagrody PSE Polest „Talent 2012”, laureat nagrody Związku Artystów Scen Polskich im. Leona Schillera (2014) oraz nagród i wyróżnień na licznych festiwalach teatralnych. Prowadził warsztaty muzyczne na festiwalu Czas Teatru w Opolu w latach 2007-2008. W ramach programu Lato w Teatrze prowadził warsztaty oraz zrealizował spektakle po÷MOCNI i MiasToMy. Współautor oraz prowadzący warsztaty w ramach cyklu "Literatura w pieluchach", adresowane do najnajmłodszych (dzieci od kilku miesięcy do 3 lat) i ich bliskich (Wrocławski Teatr Lalek 2015). Jako aktor i autor muzyki do spektaklu "Kręcipupa" (Fundacja LALE.Teatr) uczestniczył w programie Teatr Polska, umożliwiającym prezentację spektakli oraz edukację teatralną w małych ośrodkach, mających utrudniony dostęp do kultury.

Robert Maniak – współautor koncepcji merytorycznej i prowadzący warsztaty
Realizator dźwięku, montażysta, VJ, alternatywny bajkopisarz. Wiceprezes Stowarzyszenia Kameralny Chór Męski Cantilena. Twórca wizualizacji do spektakli teatralnych. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół w Legnicy, Fundacją na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA, Stowarzyszeniem Świat Nadziei Galerią ArtBrut oraz realizatorami projektów teatralnych w Zakładzie Karnym nr 1 we Wrocławiu. Uczestnik warsztatów organizowanych przez Fundację Kultury bez Barier. Od 2010 roku związany z Wrocławskim Teatrem Lalek. W ramach programu Lato w Teatrze koordynowała oraz zrealizował spektakl MiasToMy oraz (w ramach programu Lato w Teatrze +) instalację sensoryczną LABIRYNT, przygotowaną w ramach warsztatów włączających z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną. Realizator programu Teatr Polska (Wrocławski Teatr Lalek 2013, Fundacja LALE.Teatr 2016), umożliwiającego prezentację spektakli oraz edukację teatralną w małych ośrodkach, mających utrudniony dostęp do kultury. Współautor projektu MOST[l]Y – cyklu działań artystycznych, realizowanych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 z dziećmi i młodzieżą z pieczy zastępczej. Współautor koncepcji merytorycznej i prowadzący integracyjne warsztaty sensualne o sztuce DZYŃ!, adresowane do dzieci z niepełnosprawnością wzroku lub słuchu (Wrocławski Teatr Lalek 2016). Współautor i współprowadzący Pracowni działań włączających Teatr otwarty! (Wrocławski Teatr Lalek 2017).

Sylwia Gorzak – prowadząca warsztaty, autorka kampanii promocyjnej
Z wykształcenia pedagog, z zawodu marketingowiec. Doświadczenie zawodowe zdobywała w wiodących mediach w kraju: Radio Zet, TVP Wrocław, teatrach: Wrocławskim Teatrze Współczesnym, Wrocławskim Teatrze Lalek oraz agencji reklamowej. Przygotowywała ogólnopolskie kampanie reklamowe dla Międzynarodowego Festiwalu „Dialog-Wrocław”, Cracow Screen Festiwal oraz wielu spektakli teatralnych. Pracowała przy organizacji Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu jako szef obsługi uczestników. Autorka i szefowa kampanii promocyjnej projektu wsparcia rodzin zastępczych „Wrocławska podróż do wolontariatu” (2013-2015). Prowadząca warsztaty w ramach programu Lato w Teatrze (2013-2016), wspólnie z dziećmi z pieczy zastępczej zrealizowała kampanie promocyjne spektakli po÷MOCNI, MiasToMy, INNI, czyli wszyscy oraz instalacji sensorycznej LABIRYNT. Mama szesnastolatki, uwielbia dzieci, kino, teatr, taniec i zdrowy tryb życia.

Wioletta Boczar – prowadząca warsztaty, tłumaczka migowa
Absolwentka pedagogiki ze specjalizacjami surdopedagogika oraz terapia zajęciowa, a także studiów podyplomowych z zakresu terapii pedagogicznej w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Regularnie dokształca się w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli (m.in. na kursach „Jak pracować z uczniem trudnym wychowawczo”). Od 2011 roku pracuje w Ośrodku dla Młodzieży Słabosłyszącej we Wrocławiu. Współpracowała z Wrocławskim Teatrem Lalek jako tłumaczka w ramach integracyjnych warsztatów sensualnych o sztuce DZYŃ!, adresowanych do dzieci z niepełnosprawnością wzroku lub słuchu (2016). Rzeczniczka studentów i doktorantów z niepełnosprawnością w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Czyta książki, słucha muzyki, uwielbia podróże.

Justyna Mańkowska - prowadząca warsztaty
Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim i multimediów w Jewel and ESK Valley College. Pracę zawodową zaczynała we Wrocławskim oddziale TVN24, reporterka radiowa od kilku lat związana z Grupą Radiową Agory. Inicjatorka i wiceprezes Fundacji na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA. Pracowała jako audiodeskryptorka na meczach EURO 2012, współpracuje z dolnośląskimi teatrami, w których prowadzi szkolenia i odpowiada za udostępnianie spektakli osobom z dysfunkcją wzroku i słuchu.

1. Łukasz Bancewicz
2. Zuzanna Bancewicz
3. Nikolas Chardykow
4. Sonia Chardykow
5. Maria Dobrowolska
6. Mikołaj Huculak
7. Oliwia Jączyk
8. Kiara Kołtun
9. Liliana Kołtun
10. Julia Kordasz
11. Zofia Majda
12. Julia Minartowicz
13. Sebastian Minartowicz
14. Julia Nowak
15. Szymon Nowakowski
16. Ula Oleksy
17. Kinga Olszowa
18. Hanna Orniacka
19. Jacek Pindral
20. Alicja Płuchowska
21. Mateusz Porębski
22. Weronika Ptak
23. Dominik Rybczyński
24. Dominika Samborska
25. Sara Seydel
26. Maksymilian Tryczyński
27. Marek Walenciukiewicz
28. Amelia Wiatrowska
29. Klaudia Wieczorek
30. Helena Zalewska
31. Jan Zalewski

wrocławski teatr lalek
biuro obsługi widza / rezerwacje:
T: 71 335 49 11, 71 335 49 12
F: 71 335 49 13
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

kasa biletowa:
T: 71 335 49 10
kasa@teatrlalek.wroclaw.pl

poniedziałek: Kasa nieczynna
wtorek - piątek:
9:00 - 12:00 i 14:00 - 18:00
sobota - niedziela:
1 godz przed spektaklem

pl. Teatralny 4, 50-051 Wrocław
T: 71 335 49 01, F: 71 335 49 05
sekretariat@teatrlalek.wroclaw.pl

www.teatrlalek.wroclaw.pl

Rejestr Instytucji Kultury
Miasta Wrocławia RIK nr.: 21/94
NIP 896-000-53-25, REGON 000278936
Nr konta bankowego:
PL 59 1020 5226 0000 6702 0416 3077

Image

NEWSLETTER

Logotypy partnerzy 2022 hotel europeum epi market tauron dystrybucja tauron-bezpieczniki budus tvp3 wroclaw