Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Z wielką radością informujemy, że Komisja Artystyczna 23. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NA WYSTAWIENIE POLSKIEJ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Marcin Bogucki, Marta Bryś, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Katarzyna Niedurny, Anna Wakulik przyznała Marii Wojtyszko - kierownik literackiej WTL główną nagrodę dla dramatopisarza za tekst sztuki PIEKŁO-NIEBO.

Jury Konkursu w składzie: Jan Kozikowski, Weronika Murek, Wojciech Tomczyk, Jacek Wakar, Maryla Zielińska po obejrzeniu 13 spektakli finałowych postanowiło przyznać NAGRODĘ ZA GŁÓWNE ROLE W SPEKTAKLACH PIEKŁO-NIEBO i YEMAYA Królowa Mórz oraz za reżyserię spektaklu MAŁA MYSZ I SŁOŃ DO PARY (zrealizowanego w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora) Agacie Kucińskiej. NAGRODĘ SPECJALNĄ odebrał dyrektor artystyczny Jakub Krofta.   

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu popularyzację współczesnego dramatu polskiego, promocję rodzimych dramatopisarzy, wspomaganie teatrów wystawiających polski dramat i adaptacje polskiej literatury współczesnej oraz nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych.

 

 

 

ZIEMIANIE 6+

GRAMY: 23/06-02/07 KUP BILET

A co, gdyby Ziemia mogła mówić? Gdyby rośliny, drzewa wydawały dźwięki? Gdyby warzywa, oprócz witamin, gromadziły historie? Co by nam powiedziały? O lasach, które wycinamy pod drogi, o łąkach, które zamieniamy w parkingi, o polach, które zasypujemy pestycydami? O tym, co będzie, kiedy już zjemy wszystkie zwierzęta. I kiedy znikną ostatnie pszczoły. Przyłóż ucho do ziemi i posłuchaj. Mówią Ziemianie.

ZIEMIANIE to bajka ekologiczna. To głos, który oddajemy zwierzętom, roślinom, naszej planecie. To próba zwrócenia uwagi na to, że na własne życzenie zmierzamy w stronę katastrofy: zatruwając powietrze, którym oddychamy, wodę, którą pijemy, glebę, na której hodujemy rośliny i zwierzęta. To opowieść o tym, że można żyć inaczej – oszczędniej, rozsądniej, w zgodzie z naturą. Zamiast wyłącznie brać – dawać. Zamiast niszczyć – tworzyć. Jeszcze nie jest za późno.fot. Karol Krukowski

UWAGA !
Informujemy, że w spektaklu wykorzystywany jest dym sceniczny, głośna muzyka i dynamiczne światła.
Ze względu za koncepcję scenograficzną spektaklu, na widowni nie ma krzeseł. Miejsca siedzące są na podestach.


Drodzy Widzowie!
Prosimy o przestrzeganie wieku dzieci podanego przy tytule spektaklu.
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na widownię oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualne przybycie do teatru.


AFRYKAŃSKIA PRZYGODA

GRAMY: 30/06 - 02/07 KUP BILET

Maleńki Jacuś, przenosi się we śnie do Afryki – egzotycznej, baśniowej krainy, zamieszkanej przez przyjazne zwierzęta. Chłopczyk przeżywa tam kilka zabawnych przygód: wspina się na palmę, jeździ na zebrze, spotyka małpę, żyrafę i krokodyla. Tę prostą historię aktorzy i lalki opowiadają bez słów – językiem gestów, muzyki i światła, co sprawia, że fabuła jest całkowicie zrozumiała nawet dla dzieci, które jeszcze nie mówią.W najbliższy weekend TRZY razy zagramy spektakl TESLA vs EDISON, czyli z prądem lub pod prąd ze sceny Bajkobusu:

23/06 // 17:00 CENTRUM ZAJEZDNIA
24/06 // 12:00 AQUAPARK
25/06 // 15:00 OGRÓD STAROMIEJSKI w ramach Dni Wrocławia

Zapraszamy!

TESLA vs EDISON to trzymająca w napięciu opowieść osadzona w industrialnych realiach początków XX wieku – oparta na faktach historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców o prymat w dziedzinie elektryczności. Prąd stały czy prąd zmienny? – spór, który sto lat temu elektryzował cały świat, rozstrzygnął ostatecznie wizjoner Nikola Tesla, wynalazca m.in. dynama rowerowego, silnika elektrycznego i baterii słonecznej. Ale przez lata to właśnie Thomas Edison był na ustach wszystkich... czy aby na pewno grał fair? TESLA vs EDISON to przedsięwzięcie o ogromnym potencjale edukacyjnym. Promuje postawę dociekliwości poznawczej, konsekwencje w osiąganiu obranych celów – także wbrew przeciwnościom losu – oraz działanie „pod prąd”, wbrew utartym schematom.

PARTNER SPEKTAKLUW najbliższą niedzielę 18 czerwca o godz. 12:00 w Parku Południowym zaprezentujemy spektakl "Tesla vs Edison czyli z prądem lub pod prąd" w ramach Święta Wrocławia!

TESLA vs EDISON to trzymająca w napięciu opowieść osadzona w industrialnych realiach początków XX wieku – oparta na faktach historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców o prymat w dziedzinie elektryczności. Prąd stały czy prąd zmienny? – spór, który sto lat temu elektryzował cały świat, rozstrzygnął ostatecznie wizjoner Nikola Tesla, wynalazca m.in. dynama rowerowego, silnika elektrycznego i baterii słonecznej. Ale przez lata to właśnie Thomas Edison był na ustach wszystkich... czy aby na pewno grał fair? TESLA vs EDISON to przedsięwzięcie o ogromnym potencjale edukacyjnym. Promuje postawę dociekliwości poznawczej, konsekwencje w osiąganiu obranych celów – także wbrew przeciwnościom losu – oraz działanie „pod prąd”, wbrew utartym schematom.

PARTNER SPEKTAKLU
Miło nam poinformować, że BAJKOBUS ze spektaklem TESLA vs EDISON, czyli z prądem lub pod prąd, został zaproszony na Dzień Polski , zorganizowany prze Instytut Polski w Pradze.

więcej informacji
http://polskyinstitut.cz/?d=program&i=1760&lng=pl


PIEKŁO - NIEBO
7+

GRAMY:
03 - 08 / 06 KUP BILET

PIEKŁO - NIEBO w reżyserii Jakuba Krofty to baśniowe widowisko, którego akcja rozgrywa się między ziemią, niebem i piekłem.

Główna bohaterka, mama siedmioletniego Tadzia – miłośnikom muzyki klubowej znana jako DJ DAJE RADĘ - trafia do nieba. Szybko jednak uznaje, że jej czas na ziemi jeszcze się nie skończył i że za wszelką cenę musi wrócić na ziemię do swojego synka. W trakcie ucieczki z zaświatów poznaje diabła, który chciałby zostać człowiekiem, archanioła, który kiedyś był człowiekiem, oraz własnego tatę, który jest tylko połową człowieka.
Tę trochę wesołą, a trochę smutną historię opowiada nam Tadzio, który po odejściu mamy schował się w szafie i nie chce z niej wyjść. Wraz z nim przeżywamy stratę i próbujemy się z nią pogodzić.

PIEKŁO – NIEBO to spektakl o miłości i przemianach, które musimy akceptować, żeby żyć pełnią życia. A jednocześnie o kobiecej sile, buncie, niezgodzie na to, co przynosi nam los. I o tym, że matki zawsze DAJĄ RADĘ.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,


W kilku momentach spektaklu "Piekło - Niebo" pojawiają się dynamiczne projekcje multimedialne i głośna muzyka.
Bardzo prosimy wziąć to pod uwagę kupując bilet dla dziecka, które wcześniej nie było w teatrze lub jest wyjątkowo wrażliwe na wizualne i dźwiękowe bodźce. Dziękujemy!

Piekło-niebo, najnowszy spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek, to zdecydowanie najlepsze przedstawienie w repertuarze, odkąd tę scenę prowadzi artystyczny duet Maria Wojtyszko - Jakub Krofta. W tej opowieści dla widzów ponad podziałami wiekowymi wszystko jest precyzyjnie wyważone - humor i wzruszenie, rozpędzona akcja i momenty zatrzymania, melanż ultranowoczesnych, multimedialnych efektów i całkowicie analogowych, znakomicie zaprojektowanych kostiumów, w których przegląda się świat współczesnej popkultury.
Magda Piekarska / Gazeta Wyborcza Wrocław (fragment recenzji)

Spektakl Piekło – Niebo […] zachwyca rozmachem, wybitnymi kreacjami aktorskimi i przepięknymi obrazami scenicznymi.
Mirosław Kocur / teatralny.pl (fragment recenzji)

Takiego teatru dla dzieci chcę we Wrocławiu na stałe: teatru mądrego, mówiącego o najważniejszych sprawach. Wzruszająco, komicznie, ze swadą. Prawdziwie. Brawo.
Małgorzata Matuszewska / Gazeta Wrocławska (fragment recenzji)


Spektakl znalazł się w finale 23. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

sztuka wspolczesnait logo2mkidn

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Spośród 142 wystawień polskiego dramatu współczesnego, dopuszczonych do I etapu Konkursu, Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Marcin Bogucki, Marta Bryś, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Katarzyna Niedurny, Anna Wakuli zakwalifikowała do finału 13 spektakli.

II etap Konkursu zakończy się 20 czerwca, kiedy Jury Konkursu (w składzie: Jan Kozikowski, Weronika Murek, Wojciech Tomczyk, Jacek Wakar, Maryla Zielińska) obejrzy spektakle finałowe.

http://www.sztukawspolczesna.org/

CO KROKODYL JADA NA OBIAD 5+

Gramy:
10/06 - 14/06 KUP BILET
Strona 1 z 25

Aktualności