Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spacerownik teatralny dla dzieci TEATR POSZUKIWANY! - 21 majaWrocławski Teatr Lalek i Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie serdecznie zapraszają dzieci na spacer teatralny "Teatr poszukiwany!"

Start: 21 maja 2017 (niedziela) / godz. 16:00 / Wrocławski Teatr Współczesny, ul. Rzeźnicza 12
Prowadzące: Katarzyna Krajewska (Wrocławski Teatr Lalek), Joanna Krukowska (Instytut Teatralny)
Czas trwania: ok. 1 h

70-letnia historia Wrocławskiego Teatru Lalek układa się w opowieść o niespokojnym teatrze, który ciągle czegoś szukał: nie tylko swojego miejsca, ale i pomysłu na siebie. We Wrocławiu nie ma chyba sceny, na której teatr ten by nie gościł. Grał przy ul. Rzeźniczej, w Piwnicy Świdnickiej, dawnym Teatrze Żydowskim, Klubie Muzyki i Literatury, Klubie Dziennikarza, w domach kultury, kinach, przedszkolach i szkołach, w Rynku i na Ostrowie Tumskim, w parkach, a nawet wprost na ulicy. W trakcie tych wędrówek wielokrotnie zmieniała się nie tylko nazwa, ale też kształt i sposób działania tej sceny: była już m.in. Teatrem Lalki i Aktora, Teatrem Młodego Widza, Teatrem Rozmaitości i Państwowym Teatrem Lalek „Chochlik”. W końcu, jako Wrocławski Teatr Lalek, rozgościła się na dobre przy placu Teatralnym. Ale czy to koniec poszukiwań?

Zapraszamy Was na wyprawę śladami historycznych lokalizacji WTL. Podczas spaceru będziemy oczywiście zwiedzać, ale przede wszystkim się bawić. Spróbujemy wspólnie odpowiedzieć sobie na pytanie: czego właściwie potrzebuje teatr, by działać pełną parą? Może coś wyda się Wam szczególnie ważne?

Spacerownik Teatralny to projekt zainicjowany w 2015 roku podczas obchodów 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE, których koordynatorem był Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

W ramach Spacerownika w wielu miastach Polski zostały przygotowane unikalne trasy spacerów po miejscach związanych z teatrem, stanowiące oryginalną propozycję aktywnego spędzenia czasu, umożliwiające jednocześnie poszerzenie wiedzy o dziejach polskiego teatru i odniesienie ich do lokalnej historii.

Więcej: www.spacerownikteatralny.pl

Aktualności