Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Lato w teatrze pierwszy tydzień - fotorelacja


Pierwszy dzień upłynął uczestnikom na zapoznaniu się. Wspólnie z prowadzącymi spisali Kontrakt, na podstawie którego opierać będzie się ich dwutygodniowa współpraca. Powoli uczą się pierwszych słów w języku migowym. W grupach stworzyli niesamowite Rupaki i opowiedzieli ich historię. W głowach dzieciaków rodzą się pierwsze pomysły. Zobaczymy co z tego wyniknie :)Kolejny dzień za nami! Odwiedziliśmy Politechnikę Wrocławską i katedrę Akustyki i Multimediów. Dziękujemy Panu Mirosławowi Miazdze za oprowadzeniu po komorze bezechowej oraz studiu nagrań. Po spotkaniu krótki spacer i małe doświadczenia. Dzieci wrzucały kamienie do wody i na tej podstawie obserowały jak może rozchodzić się fala dźwiękowa. Popołudnie spędzili wszyscy w teatrze, gdzie był czas na gry i zabawy - kalambury oraz tworzenie historii z piktogramów. Każdego dnia wszyscy szlifują swój język migowy - nawiązują więzi i relacje.

fot. A. Cerelczka


RELACJA uczestniczki warsztatów Kiary Kołtun - Wszyscy spotkaliśmy się w teatrze. Później poszliśmy do tramwaju i wyruszyliśmy w drogę do Muzeum Czterech Kopuł. Gdy już wyszliśmy z tramwaju czekał nas troszkę krótki spacerek. Gdy doszliśmy do muzeum to weszliśmy do środka. W środku było wszędzie biało jak w zimę. Były tam piękne obrazy i wyrzeźbione kształty ludzi. Gdy wracaliśmy, zaszliśmy zobaczyć fontanny. Gdy ją obejrzelismy to zrobiliśmy sobie piknik na trawie i zjedliśmy drugie śniadanie. Jak wracaliśmy do teatru to zaczął padać deszcz, więc szybko biegliśmy do tramwaju. Gdy byliśmy w teatrze to zastanawialiśmy się nad tytułem dla naszego przedstawienia, a potem odebrali nas rodzice.

fot. A. Cerelczka


RELACJA uczestniczki warsztatów Kiary Kołtun: Spotykamy się w teatrze, siedzimy zawsze na kolorowych poduszkach, a potem ustalamy dzień. W dalszym ciągu zastanawialiśmy się jak nazwać nasze przedstawienie. Następnie poszliśmy na scenę, a tam słuchając muzyki, kredkami malowaliśmy nuty na kartkach papieru. Przyjmowaliśmy różne pozy udając sznurek, drzewo, kosmitów. W czasie przerwy wszyscy wyszliśmy do parku na karuzelę. Kolejne zabawy czyli: gra w siatkówkę, w kolory, w gumę i w plątanie lin odbywały się też w parku. W czasie tych zabaw było bardzo wesoło i zmęczeni wrócilismy do teatru. I tak wspaniale minął nam dzień w teatrze.

fot. A. Cerelczka


RELACJA uczestniczki warsztatów Kiary Kołtun: Dziś poznaliśmy nową koleżankę, która ma na imię Marika. Później poszliśmy na scenę, gdzie stały instrumenty. Pan Grzegorz pokazał nam jak się gra na perkusji. Uznaliśmy, że pan ma talent. My też chcieliśmy spróbować zagrać. Graliśmy także na grzechotkach, cymbałkach, flecie i innych instrumentach. Po graniu na instrumentach mieliśmy krótką przerwę. Pan Grzesiu z nami jeszcze śpiewał i grał na keyboardzie. Na końcu poszliśmy do parku, gdzie mogliśmy się pobawić.

fot. R. Maniak


W weekend nasi uczestnicy sami przygotowali piknik i przepyszne kanapki.

fot. S. Gorzak
Zapraszamy do polubienia nas na Facebooku: www.facebook.com/LatoWTeatrzeWroclaw .

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowegowww.facebook.com/instytutteatralny


OPIS PROGRAMU LwT
LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 10. edycji programu dofinansowanie otrzymały 42 ośrodki z całej Polski – 19 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Beneficjenci, którzy organizowali u siebie Lato w teatrze w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie, mają za zadanie wspólnie zrealizować projekt z instytucją lub organizacją partnerską, nie biorącą dotychczas udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 6 ośrodkom.
W tegorocznej edycji programu weźmie łącznie udział ponad 1500 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.
Więcej na temat programu na: www.latowteatrze.pl oraz Facbook.com/programLatowteatrze

LATO W TEATRZE 2017 organizują:

LATO W TEATRZE +
Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie + Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo (Gostycyn), Stowarzyszenie "Węgajty" + Gminny Ośrodek Kultury w Jonkowie (Jonkowo), Stowarzyszenie Działań Twórczych REPUBLIKA WARSZAWA + Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie (Szczebrzeszyn), Stowarzyszenie Kultury Niefizycznej + Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Koczała (Koczała), Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach + Muzeum Narodowe w Kielcach (Kielce), Wrocławski Teatr Lalek + Fundacja na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA (Wrocław)

LATO W TEATRZE
Braniewskie Centrum Kultury im. Tadeusza Kopacza (Braniewo), Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice z/s w Piotrowicach (Piotrowice), Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim (Jabłonowo Pomorskie), Fundacja "Da Radę" (Nysa), Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (Bydgoszcz), Fundacja Performat (Świdnica), Fundacja Szafa Gra (Ornotowice), Fundacja Sztuki „Jaw Dikh” (Bukowina Tatrzańska), Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju "Innowatorium" (Pruszków), Gminne Centrum Kultury w Jabłonnie z/s w Piotrkowie (Piotrków Drugi), , Gminny Ośrodek Kultury w Górznie (Górzno), Gminny Ośrodek Kultury w Krzywem (Krzywe), Gminny Osrodek Kultury w Lanckoronie (Lanckorona), Gminny
Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach (Srebrna Góra), Grupa Inicjatywna Baranówko (Mosina), Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie (Borne Sulinowo), Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli (Stalowa Wola), Opera Bałtycka w Gdańsku (Gdańsk), Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie (Kraków), Słupskie Towarzystwo Kultury Teatralnej Teatr Rondo (Jaszczurowa), Stowarzyszenie Calos Cagathos (Zambski Kościelne), Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego (Cieszyn/Teremiski), Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych TARTAK (Sejny), Stowarzyszenie ON/OFF (Sól), Stowarzyszenie Pomocy Szansa (Nowe Piekuty), Stowarzyszenie Promocji Artystycznej (Solniki), Stowarzyszenie Teatr Krzyk (Maszewo), Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie (Będzin), Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie (Gniezno), Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim (Gorzów Wielkopolski), Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie (Lublin), Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu (Kalisz), Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej (Warszawa), Teatr Polski w Poznaniu (Poznań), Teatr Zagłębia (Sosnowiec), Wagon Inicjatyw (Łazy)

Aktualności