W trosce o naszych młodych widzów prosimy o przestrzeganie ustalonych dla danego spektaklu granic wiekowych.
Cykl zajęć uruchamiających wyobraźnię (dzieci i dorosłych). Punktem wyjścia każdej przygody jest materiał lub przedmiot obecny w każdym domu, który staje się inspiracją i punktem wyjścia do działań: z gestem, ruchem, dźwiękiem. Wszystkie aktywności w ramach zajęć są pomyślane jako inspiracja do dalszych zabaw w domu.
Podczas naszych spotkań osłuchujemy się z muzyką w różnych skalach i metrum. Komunikujemy się za pomocą śpiewu i Polskiego Języka Migowego. Wykonujemy autorskie piosenki przy akompaniamencie pianina.
Scenariusz każdej przygody powstał w oparciu o metody rytmiki Emila Jaques-Dalcroze’a i teorię uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona, z inspiracji teatrem ruchu i językiem migowym. Program oparty jest o autorskie, stworzone specjalnie na potrzeby cyklu kompozycje i teksty piosenek, a także proste układy ruchowe i rytmiczne. Zajęcia prowadzone są w dwóch językach: polskim i Polskim Języku Migowym. Język migowy towarzyszy uczestnikom przez cały czas - nie tylko jako środek komunikacji, ale także gest, wykorzystywany w zabawach teatralnych.
Zajęcia są prowadzone przez Monikę Jeszke - nauczycielkę rytmiki i wychowania przedszkolnego, instruktorkę zajęć gordonowskich oraz Madi Rostkowską - choreografkę pracującą z językiem migowym.
Koncepcja i prowadzenie: Monika Jeszke, Małgorzata Rostkowska
UWAGA: Na warsztatach mogą być robione zdjęcia w celach dokumenctcyjnych. Udział w warsztatch jest jednoznaczny ze zgodą na robie zdjęć.
Warsztaty biletowane.
Bilety do nabycia w kasie,
lub online: https://bilety.teatrlalek.wroclaw.pl
Gdy dwie krople się spotkają, zamigają i zagrają... Tym razem w świat teatralnej przygody porwą nas wysokie fale! Dokąd uda nam się popłynąć i do piosenek w jakich skalach spróbujemy zamigać?