W trosce o naszych młodych widzów prosimy o przestrzeganie ustalonych dla danego spektaklu granic wiekowych.
"Hulaj dusza" to przestrzeń niczym nieskrępowanej swobody tworzenia. Uwalniamy głowy od konwencji i oczekiwań, wymóg kreatywności i rozwoju zostawiamy za drzwiami. Oddajemy pole intuicji i indywidualnej wrażliwości. To one inspirują tworzenie sytuacji artystycznych, pozwalają na ich głębokie umocowanie w wewnętrznym pejzażu uczestników. Ożywiamy indywidualne metody poznawcze, tworzymy prywatny język i dajemy wyraz osobistym refleksjom. Uruchamiamy wyobraźnię, prowokujemy do zadawania pytań, zachęcamy do zabawy. Tworzymy własne, subiektywnie pojmowane światy, a im bardziej takie działanie wydaje się bezcelowe i autonomiczne, tym łatwiej je zakwalifikować jako sztukę.
Hulaj dusza to pielęgnowanie indywidualności w grupie. Wspólnie przyglądamy się różnym obszarom sztuki, odkrywając zarówno dzieła światowego kanonu, jak i zjawiska niszowe oraz twórców zupełnie osobnych. Bo sztuka, której doświadczamy jest gościnna: mieści w sobie szeroki wachlarz zdarzeń, szczególny konglomerat form. Każdy z twórczych duetów tworzy własną wypowiedź, przy użyciu samodzielnie wybranych narzędzi. Tu nie będzie dwóch takich samych dzieł: przełamujemy konwencje, odrzucamy normy. Bo 'Hulaj dusza" to pochwała indywidualnej wrażliwości i ekspresji.
Spotkania w ramach cyklu są dostępne dla uczestników neuroatypowych lub z niepełnosprawnością intelektualną. Hulaj dusza to również zachęta do wymiany doświadczeń. Różne sposoby odczuwania i opowiadania o otaczającej rzeczywistości otwierają nowe sposoby ekspresji, która znajduje wyraz w najbardziej nieoczekiwanych formach. Prawdziwa sztuka to wyjście poza schemat.
Czas trwania: 45-60 min
Prowadzenie spotkań: Marta Kurowska, Monika Reks
UWAGA: Na warsztatach mogą być robione zdjęcia w celach dokumentacyjnych. Udział w warsztatch jest jednoznaczny ze zgodą na robienie zdjęć.
Przydatne informacje dla rodziców:
obie osoby z twórczego duetu biorą w zajęciach czynny udział. Spotkanie to przede wszystkim przestrzeń wspólnego działania, rozwijania wyobraźni i budowania więzi pomiędzy dzieckiem i zaproszonym przez nie gościem. Rolą prowadzących jest inspirowanie nowych sytuacji oraz wspieranie Was w procesie;
spotkania są adresowane do dzieci w wieku od 8 do 12 lat z osobą towarzyszącą – może nią być rodzic, opiekun, starsze rodzeństwo lub najlepszy przyjaciel. To od potrzeb Waszych dzieci zależy, kogo ze sobą zabiorą. Zachęcamy jednak, aby uczestnikom nie towarzyszyły osoby młodsze niż ośmioletnie. Jako prowadzące będziemy posługiwać się zróżnicowanymi narzędziami, adekwatnymi do wieku dzieci, dla których spotkanie jest dedykowane;
podczas spotkań będziemy eksplorować wiele obszarów sztuki. Będziemy odkrywać tworzywa malarskie, materiały do tworzenia przestrzennych konstrukcji, ruch i ciało. Prosimy, zadbajcie o wygodne, ubranie, które może ulec wybrudzeniu – dla obojga uczestników zajęć;
jeśli Wy lub Wasze dzieci macie szczególne potrzeby (związane z niepełnosprawnością, zdrowiem lub innymi kwestiami) lub preferencje (odraza do materiałów brudzących, lęk przed ciemnością, hałasem, etc.), nie wahajcie się ich zgłaszać podczas zapisów. Postaramy się je uwzględnić podczas projektowania spotkań. Taka wiedza pozwoli nam wszystkim na bezpieczną i komfortową zabawę
Warsztaty są bezpłatne.
Obowiązuje rezerwacja miejsc przez formularz.
UWAGA:
Przesłanie formularza nie jest równoznaczne z zapisem na zajęcia. Potwierdzeniem udziału jest e-mail zwrotny, wysłany przez Wrocławski Teatr Lalek z informacją o rezerwacji miejsca na warsztatch.
Spotkanie – niespodzianka. Pudełko czekoladek, z którego wyciągasz swoją ulubioną. Wracamy myślami do poprzednich odkryć, otwieramy nowe możliwości. Sięgamy po różnorodne tworzywa, łączymy je w twórczych poszukiwaniach. Wszystko jest formą ekspresji. A my? Jesteśmy artystami.