Image

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim – literatura, teatr i dobra zabawa!
Wrocławski Dom Literatury, Wrocławski Teatr Lalek oraz Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Choroba Nowotworową” organizują w niedzielę 2 czerwca wyjątkowo kreatywny „Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim”. Będzie to dzień pełen przygód i fantastycznych literackich oraz teatralnych atrakcji skierowanych do dzieci w każdym wieku.

W niedzielę 2 czerwca od 12.00 do 18.00 Ogród Staromiejski przy Wrocławskim Teatrze Lalek zamieni się w prawdziwe królestwo dzieci i sztuki. Zarówno maluchy, jak i dzieci w wieku szkolnym będą tu mogły spędzić wspaniale czas pod okiem artystów i profesjonalnych animatorów kultury. To świetna okazja, by bawiąc się, rozwijać swoje pasje i zdobyć nowe umiejętności. Na dzieci czeka szereg bezpłatnych zajęć. Do wyboru będą m.in. warsztaty wokół książek „Zwierzydełka”, „Figury” i „Śmiechu warte” wydanych przez Wrocławskie Wydawnictwo Warstwy, warsztaty detektywistyczne na podstawie serii książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” (Wydawnictwo Zakamarki) zorganizowane przez Międzynarodowy Festiwal Kryminału, a także zajęcia z ilustratorem książek – Robertem Romanowiczem, czy warsztaty scenograficzno-plastyczne oraz teatralno-muzyczne.

Z dziećmi z okazji ich święta spotkają się wyjątkowi wrocławianie: prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, prof. Jan Miodek, Natalia Lubrano oraz Agnieszka Wolny-Hamkało, którzy specjalnie dla nich będą czytać bajki i wiersze.
Piękne książki będą czekać na młodszych i starszych w plenerowej księgarni Wrocławskiego Domu Literatury i Wydawnictwa Warstwy.

Mali teatromani będą mieli również okazję obejrzeć spektakle teatralne przygotowane przez Wrocławski Teatr Lalek. Jeden z nich, „Tesla vs Edison, czyli z prądem pod prąd” zostanie zagrany w Ogrodzie Staromiejskim na scenie Bajkobusu (wstęp wolny).
Do wyboru będą też dwa spektakle biletowane: „Afrykańska przygoda” i „Motyl” (bilety do nabycia w Teatrze Lalek).
Wrocławski Teatr Lalek zorganizuje otwartą plenerową rekwizytornię i garderobę teatralną. Najmłodsze dzieci wraz z opiekunami będą mogły wziąć udział w niebiletowanych warsztatach: muzyczno-teatralno-migowych „My tu gramy!” oraz „IMPRO 3D” - zajęciach improwizacji teatralnej. Tym nieco starszym teatr proponuje warsztaty technik lalkowych „Akcja animacja!”, scenograficzne „Zabawy z przestrzenią”, a także „Ćwiczenia z wyobraźni” – prowadzone przez aktorów i scenografkę WTL.

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” zaprosi dzieci na magiczną Wyspę Przylądka Nadziei, na której będą mogły pomalować buzie, pobawić się bańkami mydlanymi, wspólnie coś uczyć i porysować. Przez cały dzień w Ogrodzie Staromiejskim prowadzona będzie kwesta na rzecz małych podopiecznych Przylądka Nadziei.
Świętowanie tego najważniejszego dnia w roku zwieńczy Koncert piosenek (nie tylko) dla dzieci zagrany przez przyjaciół Fundacji – zespół Agnes&Band.
Wstęp na Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim jest wolny.

Image
Image

wrocławski teatr lalek
pl. Teatralny 4, 50-051 Wrocław
T: 71 335 49 01, F: 71 335 49 05
sekretariat@teatrlalek.wroclaw.pl

www.teatrlalek.wroclaw.pl

bip.png

Rejestr Instytucji Kultury
Miasta Wrocławia RIK nr.: 21/94
NIP 896-000-53-25, REGON 000278936
Nr konta bankowego:
PL 59 1020 5226 0000 6702 0416 3077

biuro organizacji widowni:
T: 71 335 49 11, 71 335 49 12
F: 71 335 49 13
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

 

epi radio aquapark wroclaw Tauron