kolory_1.jpg

KOLORY

Warsztaty sensualne dla dzieci w wieku 9 mies.-3 lat

KOLORY to cykl sensualnych warsztatów teatralnych, adresowany do najmłodszych
(w wieku od 9 miesięcy do 3 lat) i bliskich im dorosłych.
Wyruszamy w fascynujący świat i na wyprawę w głąb siebie. Inspiracją dla każdego spotkania jest jeden kolor – badamy jego dźwięk, smak, zapach. Emocje i skojarzenia, które wywołuje. Sensoryczne eksperymenty stymulują wszystkie zmysły, pobudzają kreatywność i rozwijają wyobraźnię. Pozostajemy w bliskim kontakcie z przyrodą i najbliższym otoczeniem, sięgamy po najciekawsze dzieła sztuki – tak adresowanej do dzieci, jak i zupełnie „dorosłej”. Inspirujemy dziecięcą wrażliwość i opowiadamy je po swojemu. Wspólnie doświadczamy plastyki, animacji, tańca, muzyki, teatru i słowa.

Kolory to teatr dla najmłodszych, w którym dziecko nie jest już tylko obserwatorem. Każdy warsztat jest małym przedstawieniem, a dziecko znajduje się w centrum, jest jego aktywnym twórcą.

Kolory to także warsztaty dla rodziców. Podczas teatralnych spotkań inspirujemy do wprowadzania dziecka w świat sztuki, stwarzamy przestrzeń do wzmacniania relacji z rodzicami i stymulujemy elementy komunikacji niewerbalnej. Wprowadzamy działania integracyjne dla rodziców, a każdy warsztat kończy się krótką ewaluacją – podsumowaniem najważniejszych wątpliwości i spostrzeżeń.

Prowadzenie warszatów: Marta Kurowska, Bartosz Kurowski

 

Przydatne informacje dla rodziców:

  • rodzice i opiekunowie biorą w zajęciach czynny udział. Spotkanie to przede wszystkim przestrzeń wspólnego działania, poznawania się i budowania więzi pomiędzy dzieckiem i bliskim dorosłym. Rolą prowadzących jest inspirowanie nowych sytuacji oraz wspieranie Was w procesie

  • spotkanie wcześniejsze jest adresowane dla dzieci w wieku od 9 do 24 miesięcy, późniejsze – dla maluchów w wieku od 24 do 36 miesięcy. Granicę 24 miesięcy traktujemy umownie – to Państwu, którzy znacie swoje dzieci najlepiej, pozostawiamy ostateczną decyzję o wyborze godziny spotkania. Jako prowadzący będziemy jednak posługiwać się zróżnicowanymi narzędziami, adekwatnymi do wieku dzieci, dla których spotkanie jest dedykowane.

  • podczas spotkań będziemy doświadczać świata wszystkimi zmysłami, a niektóre ślady naszych odkryć mogą pozostać na koszulce lub spodenkach. Prosimy, zadbajcie o wygodne, ubranie, które może ulec wybrudzeniu – zarówno dla Was, jak i dla Waszych dzieci.

  • jeśli Wy lub Wasze dzieci macie szczególne potrzeby (związane z niepełnosprawnością, zdrowiem lub innymi kwestiami), nie wahajcie się ich zgłaszać podczas zapisów. Postaramy się je uwzględnić podczas projektowania spotkań. Taka wiedza pozwoli nam wszystkim na bezpieczną i komfortową zabawę.

 

 

Harmonogram warszatów

Spotkanie Pomarańczowe
03.10 | 11:00

Nadeszła jesień – a my uczcimy ja w wyjątkowy sposób! Lis i wiewiórka założą nowe, rude futerka, a my ciepłe szaliki z pomarańczowej włóczki. Przystroimy teatr kolorowymi liśćmi. A na koniec przygotujemy wielką ucztę – oczywiście z dyni i marchewek. Sprawdzimy jak pachnie, smakuje i jaka w dotyku jest jesień.

Spotkanie Szare
24.10 | 12:30
dla dzieci w wieku 2-3 lata

Wybierzemy się na spacer do szarego miasta. Nasze stopy będą kroczyć po chodnikowych płytach, bruku, a nawet kocich łbach. Przejrzymy się w oknach domków, bloków i kamienic, zadrzemy głowy w kierunku wielkich fabryk i ich kominów. Przeczytamy szare gazety, poskaczemy przez szare kałuże i sprawdzimy, czy szare przygody mogą być fascynujące.

wrocławski teatr lalek
pl. Teatralny 4, 50-051 Wrocław
T: 71 335 49 01, F: 71 335 49 05
sekretariat@teatrlalek.wroclaw.pl

www.teatrlalek.wroclaw.pl

bip.png

Rejestr Instytucji Kultury
Miasta Wrocławia RIK nr.: 21/94
NIP 896-000-53-25, REGON 000278936
Nr konta bankowego:
PL 59 1020 5226 0000 6702 0416 3077

biuro organizacji widowni:
T: 71 335 49 11, 71 335 49 12
F: 71 335 49 13
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

 

Logotypy partnerzy 2020 epi radio aquapark wroclaw Tauron