robimy_plakat_www.png

ROBIMY to stała warsztatowa grupa teatralna dla młodzieży. Od roku 2017 grupa pracuje z reżyserką Martyną Majewską, a także – między innymi - scenografką Anną Haudek, VJ Emiko i muzykiem Dawidem Majewskim. W ramach zajęć odbywają się warsztaty dramatopisarskie, aktorskie, scenograficzne, muzyczne i video art. Pod koniec roku planowany jest pokaz finałowy – prezentacja efektów pracy warsztatowej: spektaklu, performansu, instalacji artystycznej lub... to zależy od uczestników! 

Tematy, wokół których krążą działania warsztatowe w danym roku, są określane przez samych uczestników w trakcie pierwszych spotkań. W roku 2017 były to SNY, PARADOKS, MIŁOŚĆ i WIĘŹNIOWIE SŁÓW NIEWYPOWIEDZIANYCH. Efektem pracy warsztatowej był spektakl CHŁODNO O MIŁOŚCI / premiera 25.11.2017.

Więcej na kanałach prowadzonych przez uczestników:

WWW https://www.robimy.wordpress.com/
Instagram https://www.instagram.com/grupa_robimy/
Facebook https://www.facebook.com/robimyteatr/


Grupa spotyka się w poniedziałkowe popołudnia – między 17:00 a 19:00 we Wrocławskim Teatrze Lalek, w Ogrodzie Staromiejskim, w przestrzeni miejskiej.

UWAGA: MAMY WOLNE MIEJSCA. DOŁĄCZ DO NAS!

KONTAKT:
Katarzyna Krajewska - koordynatorka projektu:
katarzyna.krajewska@teatrlalek.wroclaw.pl / 71 335 49 06

1. Teresa Bykowska
2. Barbara Chłódek
3. Anastazja Czapska
4. Maja Deryło
5. Mateusz Gorzkiewicz
6. Maria Haszto
7. Patrycja Hofmańska
8. Sandra Hofmańska
9. Kornelia Kamieniarz
10. Emilia Kamińska
11. Agata Kosiak
12. Julia Kuźnik
13. Aleksandra Machowska
14. Roksana Machowska
15. Karolina Owczarz
16. Tomasz Piotrowski
17. Jagoda Płaneta
18. Joanna Suppan
19. Magdalena Śliwka
21. Kaja Urbaniuk
22. Julia Walczak
23. Ewa Wąż-Ambrożewicz
24. Karolina Zielińska

Martyna Majewska – reżyserka filmowa i teatralna, urodzona w Wałbrzychu. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz reżyserii teatralnej na PWST we Wrocławiu. Studiowała reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji UŚ. Jest autorką kilkunastu spektakli oraz warsztatowych projektów teatralnych i filmowych. Tworzy na pograniczu teatru formy, teatru muzycznego, performance’u i filmu. Zwolenniczka interdyscyplinarności i pracy warsztatowej. We Wrocławskim Teatrze Lalek Martyna Majewska wyreżyserowała „Plamę” (premiera 1 czerwca 2014 r.), prowadziła także – w latach 2013/2015 – autorskie warsztaty „Teatralne Kosmosy”. Jest reżyserką autorskiego filmu „Multifrenia”. Na swoim koncie ma również spektakl „Sachem. Wódz Czarnych Węży” w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu i spektakl dla dorosłych „Batory. TRANS” we Wrocławskim Teatrze Pantomimy. Za ten ostatni nominowana została do nagrody wrocławskiej „Gazety Wyborczej” WARTO, przyznawanej młodym, obiecującym artystom. Za spektakl „Yemaya – Królowa Mórz”, zrealizowany we Wrocławskim Teatrze Lalek na jubileusz 70-lecia, reżyserka została nominowana do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej 2016 (jako jedna z trzech osób wraz z Bartoszem Porczykiem i Agatą Dudą-Gracz).

Anna Haudek – urodzona w 1984 w Wałbrzychu architektka i scenografka. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, stypendystka Universidade Lusíada de Lisboa w Portugalii. Współpracowała z wrocławskimi pracowniami architektonicznymi +48 i Major Architekci. Obecnie jest projektantem w MPP – Pracowni Projektowej Maćków. Działa w duecie z reżyserką Martyną Majewską jako autorka scenografii i kostiumów do spektakli teatralnych. Scenografie i kostiumy projektowała m.in. do spektakli: „Wiśniowy sad” wg A. Czechowa (Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie), „Batory.TRANS” (Wrocławski Teatr Pantomimy), „Sachem. Wódz Czarnych Węży” (Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu), „NAJ” (Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu), „Del Amor y Otros Demonios” (Wydział Lalkarski PWST im. L. Solskiego w Krakowie), „Multifrenia” set design na planie filmowym WRiTV im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Na swoim koncie ma również liczne wystawy i instalacje, m.in.: [muzyka_jest] – instalacja interaktywna w ramach projektu multimedialnego połączonego z mappingiem na otwarcie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, a także projekt oprawy scenograficznej wystawy grafik Tomasza Marońskiego (wystawa w ramach oficjalnego otwarcia Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, 2014). Jest laureatką kilku nagród architektonicznych.

VJ Emiko - wrocławska atrystka wizualna, vj, producent różnorodnych form video, fotograf. Współtwórczyni duetu audiowizualnego Dotokime. Projekty VJ EMIKO należą do kategorii eksperymentalnych video art'ów łączących motyw ciała, jego ruch z analogowymi elementami graficznymi, którym nadaje rangę symboli. Wyrażając emocjonalne stany człowieka – medium, tworzy audiowizualny spektakl, który w połączeniu z muzyką wzmacnia wewnętrzne doznania odbiorcy. Wizualizacje VJ EMIKO to filmowo - fotograficzne sceny wypełnione energią, ruchem, kształtem i dynamiką postaci. Za pomocą ciekawych i charakterystycznych dla niej środków wyrazu nadaje obrazom czystą i minimalistyczną formę - pierwszoplanowym elementem staje się emocjonalnie nacechowane ludzkie ciało przedstawione w zmysłowy, niemal oniryczny sposób w wielu przestrzennych konfiguracjach. Na swoim koncie posiada między innymi wyróżnienia i główne nagrody w międzynarodowym konkursie vj'skim VJ Torna Championship podczas 10. edycji Live Performance Meeting 2011 w Mińsku a także w Meksyku w kategoriach: Pre-Production i VJ Battle w roku 2013. Przez półtora roku współpracowała z Polskim Radiem 'Czwórka' miksując w czasie rzeczywistym wizuale w projekcie telewizyjnym 'Radio na Wizji'.

Dawid Majewski – music designer, kompozytor, producent, muzykolog eksperymentujący na styku muzyki elektronicznej i akustycznej. Specjalizacja – muzyka ilustracyjna, proces audiowizualnej syntezy; muzyka teatralna, filmowa, muzyka do gier i aplikacji. Ukończył Uniwersytet Wrocławski na kierunku muzykologia oraz Deutsche Pop Akademie na kierunku Music Design, jest także absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Współpracował z Martyną Majewską przy spektaklach „Plama”, „Sachem. Wódz Czarnych Węży” w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu oraz „Batory. TRANS” we Wrocławskim Teatrze Pantomimy. Projektuje muzykę do gier komputerowych.

Katarzyna Krajewska – historyczka literatury, sekretarz literacka Wrocławskiego Teatru Lalek i koordynatorka jego działań edukacyjnych, redaktorka i współredaktorka wydawnictw naukowych i beletrystycznych („Opowieści nie z tego miasta. Baśnie wrocławskich dzieci”, Wrocław 2011; „Przejście” w ramach programu MOSTY ESK 2016, Wrocław 2015; „Nasze pierwsze 70 lat. Rozmowy na jubileusz Wrocławskiego Teatru Lalek”, Wrocław 2016; „Zrób sobie teatr. Zabawy domowe”, Wrocław 2016). W latach 2005 r. - 2015 prowadziła w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego zajęcia dydaktyczne poświęcone literaturze, kulturze i mediom. Jako autorka koncepcji i koordynatorka współtworzyła w WTL projekty z zakresu edukacji
kulturalnej: „Inni, czyli wszyscy” w ramach programu „Lato w teatrze” (2015), „Literatura w pieluchach” – warsztaty teatralno-muzyczne inspirowane literaturą dla najnajmłodszych (2015) oraz „Zrób sobie teatr” – warsztaty teatru formy (2016).

robimy_logotypy2.png

CHŁODNO O MIŁOŚCI / premiera 25.11.2017

Czeka nas trudny, pełen zmian czas. 

Nie jest łatwo zmienić to, czym żyliśmy przez wieki, ale jesteśmy na dobrej drodze, by osiągnąć cel.
Wszyscy postępujemy według sztywnych zasad. Każdy szczegół jest dokładnie przemyślany. Nie ma miejsca na pomyłki. Tylko tak jesteśmy w stanie wyzbyć się uczuć. To one powodowały, że świat się rozpadał z powodu konfliktów i wojen. My chcemy stworzyć coś nowego.
Idealną społeczność.
Tak żyje się nam znacznie lepiej. Nie trzeba ze sobą rozmawiać. W głowie nie ma tylu myśli. Między nami nie ma żadnych relacji. Każdy ma tylko swoje Ja.
Czy tak da się żyć? Czy mamy szansę przetrwać bez miłości? Jak wygląda życie w kraju wiecznego mrozu?

TEKSTY, REŻYSERIA, SCENOGRAFIA, MUZYKA, PROJEKCJE VIDEO, PROJEKTY GRAFICZNE, OBSADA: Teresa Bykowska, Barbara Chłódek, Anastazja Czapska, Maja Deryło, Mateusz Gorzkiewicz, Maria Haszto, Patrycja Hofmańska, Sandra Hofmańska, Kornelia Kamieniarz, Emilia Kamińska, Agata Kosiak, Julia Kuźnik, Aleksandra Machowska, Roksana Machowska, Karolina Owczarz, Tomasz Piotrowski, Jagoda Płaneta, Joanna Suppan, Magdalena Śliwka, Kaja Urbaniuk, Julia Walczak, Ewa Wąż-Ambrożewicz, Karolina Zielińska

PROWADZĄCY WARSZTATY: Emilia Gumańska, Anna Haudek, Martyna Majewska, Dawid Majewski

ŚWIATŁO, DŹWIĘK: Alicja Pietrucka, Paweł Dobosz

KOORDYNACJA PROJEKTU: Katarzyna Krajewska

PROMOCJA: Joanna Bryl-Góralska, Sylwia Gorzak, Tomasz Waszkiewicz

--

Więcej na kanałach prowadzonych przez uczestników:

WWW https://www.robimy.wordpress.com/
Instagram https://www.instagram.com/grupa_robimy/
Facebook https://www.facebook.com/robimyteatr/

wrocławski teatr lalek
biuro obsługi widza / rezerwacje:
T: 71 335 49 11, 71 335 49 12
F: 71 335 49 13
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

kasa biletowa:
T: 71 335 49 10
kasa@teatrlalek.wroclaw.pl

poniedziałek: Kasa nieczynna
wtorek - piątek:
9:00 - 12:00
14:00 - 18:00
sobota - niedziela:
1 godz przed spektaklem

Rejestr Instytucji Kultury
Miasta Wrocławia RIK nr.: 21/94
NIP 896-000-53-25, REGON 000278936
Nr konta bankowego:
PL 59 1020 5226 0000 6702 0416 3077

Image

NEWSLETTER

Logotypy partnerzy 2022 hotel europeum epi market tauron dystrybucja tauron-bezpieczniki budus tvp3 wroclaw