swiatzr.jpg

ZRÓB SOBIE ŚWIAT

Zabawy twórcze dla dzieci i dorosłych

3-5 lat

ŚWIAT I. POD WODĄ
21.01.2018 | 11:30 i 13:30

ŚWIAT II. POD ZIEMIĄ

18.02.2018 | 11:00 i 13:00

ŚWIAT III. KOSMOS 

22.04.2018 | 11:30 i 13:30

Przekonamy się, że do wyprawy w kosmos niepotrzebna jest rakieta... Myślicie inaczej? Dobrze, zbudujmy ją. Wspólnie! To wcale nie jest takie trudne. Pamiętajmy także o skafandrach. Teraz wyruszmy w podróż po galaktyce. Wolicie łapać gwiazdy czy tropić gwiezdne stwory?

ŚWIAT IV. MIASTO

13.05.2018 | 11:30 i 13:30

Wyjdziemy na ulicę bez wychodzenia na nią. Pobawimy się w kolory (czerwony-zielony-żółty). Odwiedzimy sklep, w którym zrobimy prawie prawdziwe zakupy. Zbudujemy samochody, które przemieszczą nas błyskawicznie w dowolny rejon miasta. No chyba że wolicie tramwaj. Albo pociąg!

ŚWIAT V. PODWÓRKO

24.06.2018 | 11:30 i 13:30 | OGRÓD STAROMIEJSKI 

Palec do budki! Berek! Pobite gary! Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy! Świat zabaw podwórkowych może być równie fascynujący dla dzieci, jak dla rodziców. Skorzystamy z pogody i wspólnie wyjdziemy na podwórko. Pogramy w klasy, w kapsle, w bule, w chowanego. Sprawdzimy, kto zna więcej gier - dorośli czy dzieci. A na zakończenie - urządzimy rodzinny podwórkowy teatr. 

 

ŚWIAT VI. TEATR

30.09.2018 | 11:30 i 13:30

Świat jest teatrem – napisał Szekspir. Teatr jest światem – mówimy my. Ale jak się do niego dostać? Czy wystarczą nam bilety, czy przyda się także wyobraźnia?

We wrześniu porozmawiamy o scenografii, lalkach i maskach, ale także o przestrzeni, opowieści i muzyce – i sprawdzimy, co tak naprawdę jest potrzebne, żeby zrobić sobie teatr.

ŚWIAT VII. LAS

21.10.2018 | 11:30 i 13:30

Co można robić w lesie? Odpoczywać? Bawić się? Chować? Zbierać grzyby, liście, szyszki? Wąchać ziemię, jeść owoce, dotykać drzew, słuchać ptaków, podglądać owady? - Sprawdzimy!

I czy żeby to wszystko robić, trzeba jechać do prawdziwego lasu? - Przekonamy się!

Wyobraź sobie ŚWIAT, w którym wszystko jest możliwe. Tu nie obowiązują prawa fizyki i logiki, nic nie jest tym, czym się wydaje. Kartonowe pudełko staje się statkiem kosmicznym, sznurek – lianą, plastikowa butelka – zamarzniętą kałużą. Dobrze znane przedmioty ożywają i można z nimi porozmawiać. O czym Ci opowiedzą? Dokąd Cię zabiorą? Sam zdecydujesz. Zapraszamy!

ZRÓB SOBIE ŚWIAT to jedyna w swoim rodzaju teatralna zabawa, która rozgrywa się tu i teraz, a jej przebieg zależy od uczestników – ich pomysłów, wrażliwości i wyobraźni. Przewodniczką po kolejnych światach jest Anna Makowska-Kowalczyk – aktorka – lalkarka, opowiadaczka i mistrzyni improwizacji.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!
Zajęcia ZRÓB SOBIE ŚWIAT nie są warsztatami edukacyjnymi. To swobodna zabawa w przestrzeni, oparta na improwizacji i interakcji z uczestnikami, wykorzystująca elementy storytellingu, teatru formy i performansu. Tematy zajęć sa tylko punktami wyjścia, ich przebieg zależy częściowo od uczestników. Podczas zajęć często wchodzimy w działania ruchowe, zdarza się także, że zwiedzamy teatr. Czasami może być ciemno lub ciasno. Bardzo prosimy zarówno dzieci, jak i dorosłych o wygodny ubiór i obuwie.

Koncepcja i prowadzenie warsztatów:
Anna Makowska-Kowalczyk

Koordynacja: Katarzyna Krajewska

Rezerwacja miejsc:
Biuro Obsługi Widza 71 335 49 49 / 11 / 12
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

Bilety: 15 zł
Czas trwania: ok. 1 h

urbancard

radio wroclaw hotel europeum aquapark epi market budus wcow tvp3 wroclaw