Lato w teatrze logo
Chodzmy nad rzekę

 

Z radością ogłaszamy, że dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w tegorocznej edycji programu LATO W TEATRZE będziemy mogli już po raz ósmy zaprosić dzieci i młodzież (w wieku 10-13 lat) na nieodpłatne półkolonie teatralne.

W tym roku LATO W TEATRZE odbędzie się w terminie 28.06-10.07.2021, a jego współorganizatorem jest Fundacja Onwater.pl – twórcy wrocławskiego Odra Centrum. Wszystkie zajęcia będą się odbywać w dwóch przestrzeniach: Wrocławskiego Teatru Lalek przy pl. Teatralnym oraz Odry Centrum przy Wybrzeżu Słowackiego.

Hasło przewodnie tej edycji to „Chodźmy nad rzekę!”. Chcemy wyjść z czterech ścian, w których od roku spędzamy większość czasu. Chcemy pójść razem rzekę, posiedzieć na trawie, pobawić się na piasku, zbudować łódki z kory, posprzątać śmieci z nabrzeża, zrobić budki dla ptaków. Pobyć blisko natury i wody, która jest źródłem życia, zwłaszcza w czasach kryzysu klimatycznego. Poznać odrzańskie legendy, posłuchać opowieści o niezwykłej rzece, na której zbudowano miasto. Porozmawiać o tym, jak ją chronić i dbać o nią, żeby była zawsze żywa, zielona i czysta. Wzmocnić w nas poczucie przynależności do swojego miejsca zamieszkania, dumy z niego, i poczucie odpowiedzialności za nie. A w końcu – zastanowić się, jak opowiedzieć o tym wszystkim za pomocą teatru.

Uczestnikom projektu w tym roku towarzyszyć będą:
aktorka Anna Makowska-Kowalczyk, aktor i kompozytor Grzegorz Mazoń, choreograf Piotr Soroka, pedagożka teatru Katarzyna Krajewska, graficzka i projektantka Natalia Wiśniewska.

 

 

katarzyna krajewska

Katarzyna Krajewska
Sekretarz literacka i pedagożka teatru (dyplom w 2018 r. / IKP UW i Instytut Teatralny). Historyczka literatury, dr nauk humanistycznych, autorka i redaktorka wydawnictw naukowych edukacyjnych i beletrystycznych (m.in. "Opowieści nie z tego miasta. Baśnie wrocławskich dzieci", "Nasze pierwsze 70 lat. Rozmowy na jubileusz Wrocławskiego Teatru Lalek"; "Zrób sobie teatr. Zabawy domowe", "Przestrzeń na teatr. Ćwiczenia z wyobraźni"). W latach 2005-2015 prowadziła na UWr zajęcia poświęcone literaturze, kulturze i mediom. Autorka koncepcji i koordynatorka projektów edukacyjnych w WTL, m.in. "Inni, czyli wszyscy" w ramach programu LwT 2015, "Ogród. Przestrzeń wspólna" w ramach LwT 2018, "Zrób sobie świat. Zabawy twórcze" - 2018, "My tu gramy!", Grupa młodzieżowa ROBIMY działająca przy WTL – od 2017. Od 2015 pracuje z dziećmi objętymi pieczą zastępczą w ramach projektów WTL i Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania.

 

natalia wisniewskaNatalia Wiśniewska
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Wzornictwo w 2018 r. W trakcie studiów, w latach 2014-2016 była wolontariuszką w CRZ "Krzywy Komin" we Wrocławiu, gdzie pomagała przy wydarzeniach kulturalnych i projektowych, m.in. Fresh Design - Rzeka 2015, Kids Design Space 2015. Od 2017 r. jest związana z Fundacją OnWater.pl, w której pracowała m.in.: przy organizowaniu i prowadzeniu warsztatów "Akademia Węzłów" podczas Dni Odry 2019 oraz Pikniku na Osobowicach. Prowadziła warsztaty: Mała Szkutnia, Pływające Ogrody. Brała aktywny udział w kilku edycjach akcji "Sprzątamy Rzeki Wrocławia". Opracowała w zespole graficzne pomoce dydaktyczne, które są używane podczas cyklicznych wydarzeń kulturalnych. W ramach współpracy z Fundacją OnWater.pl w czerwcu 2020 r., ukończyła kurs na wychowawcę kolonijnego. Była opiekunem kolonijnym oraz prowadziła warsztaty na półkoloniach we Wrocławiu, m.in. w ramach "Lata nad Odrą" w 2020 r.

 

anna makowskaAnna Makowska-Kowalczyk
Aktorka, lalkarka, twórczyni najbardziej znanej polskiej lalki teatralnej – Kazia Sponge. Absolwentka PWST w Krakowie – Wydział Lalkarski we Wrocławiu oraz Państwowej Szkoły Muzycznej im. W. Lutosławskiego w Nysie w klasie śpiewu solowego i fortepianu. Grała w spektaklach (m.in.) Michała Zadary, Konrada Dworakowskiego, Jakuba Krofty, Leny Frankiewicz i Przemysława Jaszczaka. Wraz z wyreżyserowanym przez siebie „Kazio Sponge Show” gościła na najważniejszych polskich festiwalach teatralnych, zrealizowała także – wraz z Grzegorzem Mazoniem – cykliczny lalkowy show w WTL. Stypendystka Prezydenta Wrocławia i rektora PWST w Krakowie, laureatka Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego za najlepszy dyplom, a także wielu nagród za najlepsze role. Prowadziła stałe cykle warsztatowe w WTL Zrób sobie teatr oraz Zrób sobie świat, zrealizowała cykl warsztatów dla podopiecznych z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania, prowadzi także gościnne warsztaty teatralne dla dzieci w całej Polsce.

 

grzegorz mazonGrzegorz Mazoń
Ur. w 1985 r., od najmłodszych lat pojawiał się na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego. Absolwent Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu. Od 2008 r. aktor WTL. Prowadzący i współtwórca warsztatów teatralnych i muzycznych m.in.: „Czas Teatru” w Opolu, „Literatura w pieluchach” w WTL czy – trzykrotnie – „Lato w teatrze”. Autor muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Dwukrotnie nominowany do nagrody „Gazety Wyborczej” WARTO w kategorii teatr. Laureat nagrody PSE dla młodego talentu w 2013 r. W 2015 r. otrzymał nagrodę im. Leona Schillera za dokonania teatralne, przyznawaną przez ZASP. Laureat nagrody za muzykę do spektaklu „SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie” na II Festiwalu małych Prapremier w Wałbrzychu. Otrzymał wyróżnienie za tytułową rolę w spektaklu „SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie” na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak w 2017 r. Laureat nagrody za muzykę na XXVIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu w 2017 r.

 

piotr sorokaPiotr Soroka
Twórca ruchu scenicznego, animator kultury, pedagog ruchu. Student reżyserii teatru lalek na AST we Wrocławiu, kończył animację kultury, specjalność sztuki widowiskowe na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz kurs choreografii scenicznej i otrzymał dyplom w Artystycznej Alternatywie Art Studio w Krakowie. Stypendysta Prezydenta Miasta Zielona Góra. Współzałożyciel kolektywu Novy Ruch Teatr. Jako choreograf i twórca ruchu scenicznego pracował m.in. w: Teatrze Andersena w Lublinie, Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze, Akademią Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, Teatrze Pinokio w Łodzi i Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu. Jako pedagog ruchu współpracował m.in. z: Wrocławskim Teatrem Pantomimy, Teatrem Ocelot z Legnicy, Kinem Nowe Horyzonty. Realizował i koordynował projekty animacyjne, m.in.: „Krzywa Bajka”, „Dziejemy się!”, „Teatr Komuny Paryskiej” w ramach Pracowni Komuny Paryskiej 45. Na co dzień pracuje we Wrocławskim Teatrze Lalek.

 Wrocławski Teatr Lalek i Fundacja OnWater.pl serdecznie zapraszają dzieci w wieku 10-13 lat do udziału w letnich warsztatach teatralnych w ramach programu LATO w TEATRZE.

W tym roku warsztaty odbędą się w terminie 28.06-10.07.2021, a ich współorganizatorem jest Fundacja OnWater.pl – twórcy wrocławskiego Odra Centrum. Wszystkie zajęcia będą się odbywać w dwóch przestrzeniach: Wrocławskiego Teatru Lalek przy pl. Teatralnym oraz Odry Centrum przy Wybrzeżu Słowackiego.

REKRUTACJA
Chętnych do udziału w warsztatach, dzieci w wieku 10-13 lat, prosimy o wymyślenie zabawy,
w którą chcieliby się pobawić z innymi uczestnikami Lata w teatrze. Można ją nam przedstawić
w dowolnej formie: opisać, nagrać swoją wypowiedź lub filmik. Do opisu zabawy można dołączać ilustracje, zdjęcia lub instrukcje.

Zgłoszenia zawierające:

1) pracę opisaną powyżej,
2) podpisaną przez opiekuna zgodę na uczestnictwo w warsztatach
wraz ze zgodą na wykorzystanie wizerunku,
3) podpisany regulamin,
4) wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy

prosimy wysłać mailem na adres: promocja@teatrlalek.wroclaw.pl
W temacie maila prosimy wpisać: Lato w teatrze 2021 rekrutacja

Zgłoszenia przyjmujemy do 09.06.
Listę przyjętych opublikujemy 14.06.

Pliki, formularze do pobrania ------->>>

Warsztaty odbywać się będą zgodnie z obowiązującym regulaminem COVID-19
dostępnym na stronie: https://teatrlalek.wroclaw.pl/regulamin-covid-19

W przypadku pytań związanych z rekrutacją prosimy o kontakt z Katarzyną Krajewską:
t: 71 335 49 06, katarzyna.krajewska@teatrlalek.wroclaw.pl

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 14. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 25 samorządowych instytucji kultury.
Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 7 ośrodkom. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na:
www.latowteatrze.pl
www.facebook.com/programLatowteatrze

organizator:

instytuit
eteatr

realizator:

fundacja onwater

partnerzy:

fundacja onwater
Wcow wrocław

wrocławski teatr lalek
pl. Teatralny 4, 50-051 Wrocław
T: 71 335 49 01, F: 71 335 49 05
sekretariat@teatrlalek.wroclaw.pl

www.teatrlalek.wroclaw.pl

bip.png

Rejestr Instytucji Kultury
Miasta Wrocławia RIK nr.: 21/94
NIP 896-000-53-25, REGON 000278936
Nr konta bankowego:
PL 59 1020 5226 0000 6702 0416 3077

biuro organizacji widowni:
T: 71 335 49 11, 71 335 49 12
F: 71 335 49 13
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

 

Logotypy partnerzy 2020 epi radio aquapark wroclaw Tauron