Lato w teatrze logotyp

INFORMACJE O WARSZTATACH I REKRUTACJI
do programu Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego
Lato w teatrze we Wrocławskim Teatrze Lalek 2024

Zaprosilismy młodych artystów w wieku od 8 do 12 lat do udziału w letnich półkoloniach teatralnych Lato w teatrze 2024. Przez dwa tygodnie będziemy wspólnie poznawać się, bawić i tworzyć. Być może uda nam się przygotować własne przedstawienie teatralne?

Oto lista uczestników, ze wszystkimi skontakujemy się mailowo:

1. Maja Bilińska
2. Jakub Biliński
3. Mikołaj Biliński
4. Nela Borowicz
5. Matylda Chylewska
6. Paulina Dyla
7. Natalia Grabińska
8. Ignacy Grabowiecki
9. Oliwia Grzywniak
10. Alisa Hramushko
11. Zuzanna Janota
12. Wiktoria Kaczmarek
13. Arkadiusz Krężlewicz
14. Joanna Kuchta
15. Kalina Liske
16. Roman Markiian
17. Barbara Moczulska
18. Justyna Pasławska
19. Sandra Siwa
20. Jan Szydłowski
21. Ksawery Traczyński
22. Zofia Trela
23. Małgorzata Urbańczyk
24. Emilia Wojciechowska
25. Kamil Zalewski

Spróbujemy na nowo przyjrzeć się otaczającej rzeczywistości. Porozmawiamy z Małym Księciem o tym, czy rzeczywiście dobrze widzi się tylko sercem. Udamy się w wyobrażoną podróż do świat mitów i baśni. W teatralnej zabawie wraz z Alicją odwiedzimy Krainę Czarów, bo przekonać się, że nic nie jest takie, jak wygląda na pierwszy rzut oka. Nasze odkrycia przefiltrujemy przez własną wrażliwość i opowiemy o nich z Dużej Sceny Wrocławskiego Teatru Lalek.

Nasze warsztaty to przede wszystkim przestrzeń spotkania i wspólnych odkryć, empatii i współpracy. Chcemy wspólnie bawić się i tworzyć, odkrywać wyjątkowość i mocne strony każdego dziecka! Część miejsc przeznaczamy dla dzieci z pieczy zastępczej. Serdecznie zapraszamy do udziału również dzieci z niepełnosprawnością wzroku.

Dla kogo: 25 dzieci w wieku od 8 do 12 lat
Kiedy: 24.06-6.07.2024, godz. 9.00-15.00 (obowiązuje udział przez cały czas trwania projektu)
Pokaz finałowy: 06.07.2024, godz. 12:00
Gdzie: Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Opłaty: brak
Dostępność: audiodeskrypcja na żywo, pomoce dotykowe. Budynek Wrocławskiego Teatru Lalek jest wyposażony w system informacji dźwiękowej ToTuPoint oraz w tabliczki informacyjne w alfabecie Braille’a. Prowadzący warsztaty są przeszkoleni w zakresie asysty dla uczestników z niepełnosprawnością wzroku.

Podczas półkolonii nie zapewniamy wyżywienia, ale uczestnicy będą mieli możliwość zjedzenia posiłków, które przyniosą ze sobą.

Co zrobić, aby wziąć udział w warsztatach?

 • Uczestnicy:
  Przygotujcie pracę pt. „Czego nie widać?”
  Czy potraficie dostrzec coś, czego nie widzą inni? Obserwujecie przyrodę, a może lepiej niż inni zauważacie cechy innych ludzi? A może macie moc widzenia spraw, których nie dostrzegają dorośli? Swoją pracę możecie przygotować w różnych technikach: możecie fotografować, przygotować rzeźbę lub kostium. Możecie stworzyć utwór muzyczny albo interesujące nagranie dźwiękowe. Możecie wreszcie nam o tym wszystkim napisać.
  Nie możemy się doczekać Waszych odpowiedzi! Pamiętajcie tylko, żeby pracę przygotować samodzielnie – rodzice mają inne zadanie do wykonania.
 • Rodzice / Opiekunowie:
  Do zgłoszenia należy dołączyć
  1) pracę opisaną powyżej
  pliki PDF do pobrania:
  2) wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy (Załącznik nr1 - pobierz plik PDF)
  3) podpisaną przez opiekuna zgodę na uczestnictwo w warsztatach wraz ze zgodą na wykorzystanie wizerunku (Załącznik nr 2 - pobierz plik PDF )
  4) podpisany regulamin (Załącznik nr 3 - pobierz plik PDF)

Zgłoszenia (wyłącznie w wersji papierowej) przyjmujemy do 3.06.2024 r.
Zamknięte koperty z dopiskiem „Lato w teatrze” można składać w portierni Teatru
(wejście administracyjne od strony ul. Bożego Ciała).

Szczegółowych informacji udziela Marta Kurowska pod adresem: marta.kurowska@teatrlalek.wroclaw.pl

Lista uczestników zostanie ogłoszona 5.06.2024 r. na stronie www.teatrlalek.wroclaw.pl

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Lato w teatrze to ogólnopolski program wspierający samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe w tworzeniu młodym ludziom okazji do doświadczania teatru w miejscu, w którym żyją. Lato w teatrze bazuje na idei teatru jako formy spotkania. Program działa na rzecz rozwoju środowiska osób zajmujących się edukacją teatralną oraz animacją kulturalną i społeczną. Organizatorem programu jest Dział Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, warsztatów i spotkań związanych z pedagogiką teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

Konkurs grantowy pozwala wyłonić najciekawsze projekty dwutygodniowych wakacyjnych warsztatów o charakterze teatralnym dla dzieci i młodzieży. Realizowane projekty mają pokazać młodym ludziom, że teatr jest miejscem dla każdego – można w nim tworzyć, poznawać innych ludzi i odkrywać różnorodność otaczającego świata. Spośród zgłoszeń, wybrane zostają te, które wykorzystują metody twórcze do rozwijania kompetencji społecznych dzieci i młodzieży, pozwalają im odkrywać i wykorzystywać swój potencjał i dzielić się z publicznością własnym przekazem. Projekty realizują zespoły, które dbają o podmiotowe traktowanie młodych ludzi oraz czuwają nad przebiegiem procesu grupowego – i nie zapominają, że przy tym wszystkim, można się dobrze bawić!

W aktualnej 17. edycji programu dofinansowanie otrzymało 35 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 19 samorządowych instytucji kultury, aż 24 projekty zostaną przeprowadzone w miejscowościach do 20 tysięcy mieszkańców!

Więcej informacji na temat programu na:
www.latowteatrze.pl
www.facebook.com/programLatowteatrze

LATO W TEATRZE 2024 organizują: 

ARTeria - Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach, Biblioteka - Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, Bytomskie Centrum Kultury, Centrum Kultury i Sportu TKALNIA w Kietrzu, Fundacja #WSZYSTKIERODZAJETEATRU, Fundacja Fala Nowej Kultury, Fundacja Górom, Fundacja Kosmos, Fundacja Kupalinka, Fundacja Plenerownia, Fundacja Teatr Latarnia, Fundacja W to mi graj, Fundacja Zaułek Krzysztofa Falkowskiego, Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dobrem, Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie, Gminny Ośrodek Kultury w Łukcie, Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim, Goleniowski Dom Kultury, Grupa Inicjatywna Baranówko, Miejski Dom Kultury w Bełżycach, Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim, Mysłowicki Ośrodek Kultury, Regionalny Ośrodek Kultury i Sportu w Krzczonowie, Stowarzyszenie "Sztuka na scenie", Stowarzyszenie Kotlina Sztuki, Stowarzyszenie Ludzie Miasta, Stowarzyszenie Multi.Art, Stowarzyszenie Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego, Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Towarzystwo Miłośników Ponikwi, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Wrocławski Teatr Lalek

organizator:

instytuit
eteatr

realizator:

fundacja onwater

wrocławski teatr lalek
biuro obsługi widza / rezerwacje:
T: 71 335 49 11, 71 335 49 12
F: 71 335 49 13
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

kasa biletowa:
T: 71 335 49 10
kasa@teatrlalek.wroclaw.pl

poniedziałek: Kasa nieczynna
wtorek - piątek:
9:00 - 12:00 i 14:00 - 18:00
sobota - niedziela:
1 godz przed spektaklem

Od 20 czerwca
wt - pt: 14:00-18:00
sb-nd: na 1 godz

Rejestr Instytucji Kultury
Miasta Wrocławia RIK nr.: 21/94
NIP 896-000-53-25, REGON 000278936
Nr konta bankowego:
PL 59 1020 5226 0000 6702 0416 3077

Image

NEWSLETTER

Logotypy partnerzy 2022 hotel europeum epi market tauron dystrybucja tauron-bezpieczniki budus tvp3 wroclaw