Zakamarki

Teatralne podróże dla dzieci w wieku 9-24 miesięcy i 24-36 miesięcy oraz bliskich im dorosłych

Image

Tworzymy światy.

Tworzymy światy.
 Budujemy i doświadczamy teatralnych przestrzeni, inspirowanych zakątkami ziemskiego globu. Odkrywamy tworzywa, z których powstają: światło, dźwięk, faktury, kolory, konsystencje, kształty, ruch. Otwartą przestrzeń i ciasnotę ukrycia. Ciepło i zimno. Własne ciało i radosną, ciekawską obecność innych dzieci.Każda podróż zaprowadzi nas do innej prze­strzeni.

W kolejnych miesiącach wsłuchamy się w szum lasu, przemierzymy pustynię, przepły­niemy ocean, uniesiemy się w powietrze, zanurzymy się w łące, będziemy się bawić w ogrodzie, wspi­nać po górach, eksplorować jaskinie, dotrzemy do dżungli, a nawet zajrzymy za koło podbiegu­nowe – a to wszystko nie opuszczając sali warsztatowej.

„Zakamarki” to przestrzeń działająca na wszystkie zmysły dzieci. To przestrzeń eks­perymentowania, dotykania, oglądania, słuchania, turlania, gry na instrumentach, zanurzania się, pociągania i przyciskania. Przestrzeń obserwacji i działania we własnym tempie – wolna od uporządkowanej struktury warsztatu, a równocześnie zaopiekowana, inspirowana i animowana przez prowa­dzących. Przestrzeń odpowiadająca na naturalną potrzebę poznawania świata, przestrzeń wspólnej zabawy dzieci i rodziców oraz nawiązywania relacji z innymi dziećmi. Przestrzeń, w której domowe zakamarki i codzienne odkrycia stają się podróżami w nowe, fascynujące krainy.

Przewodnikami po „Zakamarkach” będą Marta Kurowska, pedagożka teatru oraz zaproszeni twórcy, związani z Wrocławskim Teatrem Lalek: aktorzy, plastycy, artyści światła i dźwięku.

„Zakamarki” bo­wiem to nie tylko doświadczenie sensoryczne, ale również przestrzeń pierwszego, intuicyjnego kontaktu dziecka z różnymi dziedzinami sztuki. „Zakamarki” otwierają drzwi do teatru bliskiego wrażliwości najnajmłodszych odbiorców. Teatru, w którym dziecko znajduje się w centrum, jest jego aktywnym twórcą.

Instalacje z cyklu „Zakamarki” są dostępne dla uczestników z niepełnosprawno­ściami oraz dzieci zagrożonych niepełnosprawnością w ramach wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju małego dziecka.

Wszystkie szczególne potrzeby prosimy zgłaszać pod adresem:
marta.kurowska@teatrlalek.wroclaw.pl.
To bardzo ważne, by nasze podróże były bezpieczne i odbywały się w zgodzie z konkretnymi potrzebami uczestników.

UWAGA: Na warsztatach mogą być robione zdjęcia w celach dokumentacyjnych.Udział w warsztatch jest jednoznaczny ze zgodą na robienie zdjęć.

Warsztaty biletowane.

Terminy warsztatów
i możliwość zakupu biletów znajdziecie pod adresem
https://bilety.teatrlalek.wroclaw.pl/

 

 

Image

wrocławski teatr lalek
biuro obsługi widza / rezerwacje:
T: 71 335 49 11, 71 335 49 12
F: 71 335 49 13
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

kasa biletowa:
T: 71 335 49 10
kasa@teatrlalek.wroclaw.pl

Od 4 do 7 lipca
kasa jest czynna:
cz-pt 14:00-18:00

Od 8 lipca do 21 sierpnia
PRZERWA URLOPOWA
kasa nieczynna

Od 22 do 31 sierpnia
kasa jest czynna:
cz-pt 14:00-18:00

 

Rejestr Instytucji Kultury
Miasta Wrocławia RIK nr.: 21/94
NIP 896-000-53-25, REGON 000278936
Nr konta bankowego:
PL 59 1020 5226 0000 6702 0416 3077

Image

NEWSLETTER

Logotypy partnerzy 2022 hotel europeum epi market tauron dystrybucja tauron-bezpieczniki budus tvp3 wroclaw