Na tchnienia

Przygody teatralne dla dzieci w wieku 3-5 lat i bliskich im dorosłych

Image

Czy zastanawialiście się kiedyś nad sekretnym życiem, jakie wiodą przedmioty?

Bo przecież nie ulega wątpliwości, że srebrna łyżeczka miewa swoje humory, młynek do kawy może podróżować nawet na księżyc, stara latarnia rozmyśla o tym, co się stanie, gdy odejdzie ze służby. A rury? Rury nigdy nie bulgocą ot tak sobie. One wiodą rozmowy, spierają się, a czasem nawet dają teatralne przedstawienia. Pochylmy się z czułością nad światami, zaludnionymi przez tkaniny, narzędzia i przybory, zabawki, książki. Obdarzmy je talentem poruszania się i kunsztem mowy. I stwórzmy swój własny teatr.

„Na tchnienia” to przygody dla wrażliwców, który dostrzegają życie w każdym kamieniu, ulicznej latarni i kuchennej łyżce, widzą w nich historie, domagające się opowiedzenia. Wspólnie poznamy bohaterów najpiękniejszych opowieści o codziennych przedmiotach: baśni pana Andresena, opowiadań Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, bajek współczesnych i dawnych autorów. Wnikniemy w samą istotę rzeczy. Jednym tchnieniem obudzimy utajone w nich życie. Rozpoznamy i spróbujemy nazwać emocje. Pobudzimy wyobraźnię przy użyciu różnych teatralnych technik. I zainspirujemy do samodzielnych zabaw teatralnych w domu.

Do tworzenia własnych teatralnych światów zapraszają Marta Kurowska, pedagożka teatru oraz aktorzy Wrocławskiego Teatru Lalek. Wspólnie przekonamy się, że tchnięcie życia w pozornie zupełnie zwyczajne przedmioty to nie tylko doskonała zabawa, ale również sztuka, którą – zdradzimy Wam pewien sekret – z pasją uprawiają również zupełnie dorośli artyści. W spotkaniu dziecięcej wyobraźni i wrażliwości oraz lalkarskiego mistrzostwa zaproszonych gości stworzymy unikalny teatr przedmiotu, dotkniemy samego sedna ożywionej formy.

Spotkania z cyklu „Na tchnienia” są dostępne dla uczestników neuroatypowych oraz
z niepełnosprawno­ściami. Wszystkie szczególne potrzeby prosimy zgłaszać pod adresem marta.kurowska@teatrlalek.wroclaw.pl.
Dzięki tej wiedzy dołożymy wszelkich starań, by zaplano­wać zajęcia w odpowiedzi na konkretne potrzeby uczestników.

UWAGA: Na warsztatach mogą być robione zdjęcia w celach dokumentacyjnych. Udział w warsztatch jest jednoznaczny ze zgodą na robienie zdjęć.

TERMINY

Terminy warsztatów
i możliwość zakupu biletów znajdziecie pod adresem
https://bilety.teatrlalek.wroclaw.pl/

 

Image

wrocławski teatr lalek
biuro obsługi widza / rezerwacje:
T: 71 335 49 11, 71 335 49 12
F: 71 335 49 13
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

kasa biletowa:
T: 71 335 49 10
kasa@teatrlalek.wroclaw.pl

poniedziałek: Kasa nieczynna
wtorek - piątek:
9:00 - 12:00 i 14:00 - 18:00
sobota - niedziela:
1 godz przed spektaklem

Od 20 czerwca
wt - pt: 14:00-18:00
sb-nd: na 1 godz

Rejestr Instytucji Kultury
Miasta Wrocławia RIK nr.: 21/94
NIP 896-000-53-25, REGON 000278936
Nr konta bankowego:
PL 59 1020 5226 0000 6702 0416 3077

Image

NEWSLETTER

Logotypy partnerzy 2022 hotel europeum epi market tauron dystrybucja tauron-bezpieczniki budus tvp3 wroclaw